DeinzeOnline - www.deinzeonline.be - Deinze

130 wandelaars verkennen vogelparadijs Westerplas Hooglatem
maandag, 15 maart 2010 21:18

Liefst 130 wandelaars konden zondagochtend op uitnodiging van nv Hooglatem het bufferbekken Westerplas en omgeving in Hooglatem (Sint-Martens-Latem) verkennen. Nv Hooglatem is de projectvennootschap die de bestaande woonwijk verder gaat ontwikkelen door een aantal inbreidingsgerichte stukken bouwgrond te verkavelen tot straten en buurten waar het aangenaam wonen is.


Zowat 130 wandelaars genoten van de natuurpracht in en rond de Westerplas in Hooglatem. Natuurpuntgids Peter Vanherp geeft uitleg bij de Herdwickschapen die het slik begrazen zodat de buffercapaciteit van de Westerplas op peil blijft.

Als onderdeel van deze toekomstvisie legde nv Hooglatem ook het 6,5 ha grote natuurgebied Westerplas aan om de bestaande woonbuurt en de toekomstige inbreidingen overstromingsvrij te houden.

Natuurpuntgidsen Peter Vanherp en Tom Embo maakten de wandelaars opmerkzaam op zeldzame watervogels zoals een brilduiker, tureluurs, pijlstaarteenden, bergeenden en Pontische meeuwen die ’s zomers naar de Zwarte Zee trekken. Herdwickschapen begrazen het slik zodat de buffercapaciteit van de Westerplas op peil wordt gehouden. Naast de aandacht voor de natuurrijkdom werd ook uitleg gegeven over het dijk- en sluizencomplex dat het 62 ha grote natuur- en woongebied overstromingsvrij houdt. De waterbeheersingwerken begonnen eind 2006 en werden midden 2009 voltooid. Deze werken vergden een investering van zowat 5 miljoen euro.

Bij een drankje in het wijklokaal Oase werd nog druk nagekaart over dit succesvolle initiatief.

Intussen loopt de verkavelingsaanvraag van nv Hooglatem voor 65 loten ter hoogte van de Keistraat. Deze aanvraag is de eerste fase in de ontwikkeling van 450 woningen. De goedkeuring hiervan is voorzien midden 2010. De kavels variëren van 280 m² tot 1015 m². De bouwdiepte schommelt tussen de 12 en 15 meter.

Nv Hooglatem lanceerde afgelopen weekeinde ook haar vernieuwde website www.hooglatem.be, waar de voortgang van het woon- en natuurproject op de voet kan worden gevolgd.

 
Je hebt nieuws, een fuif, tentoonstelling te melden? Je wilt zelf eens in de pen kruipen of je mening delen? Contacteer ons redactie@deinzeonline.be
Facebook Group Twitter

Evenementen in de regio

Werk in de regio

VDAB
Vacature
Jobat
Careerjet

Zoeken op de site


Cultuurshok Deinze

Politie Deinze zulte

Dier onder Dak

Politie Deinze zulte

Politiezone Deinze-Zulte - Persberichten
Tussenkomsten van onze permanentieploegen in Deinze en Zulte
  • Criminaliteit
    Dinsdagmorgen werden twee inbraken gepleegd in woningen gelegen in de Emiel Clauslaan te Deinze. Aan één van de woningen welke behoort tot een drankgelegenheid werd braak gepleegd aan de achterdeur. Er werden een brieventas, een handtas en enkele juwelen ontvreemd. Bij een tweede woning werd een kantelraam aan de garage losgestampt. De daders zetten het waarschijnlijk op een lopen door het geblaf van de hond.
  • Criminaliteit
    Maandagmorgen werd vastgesteld dat twee trekkers van het merk Volvo welke geparkeerd stonden op de parking van de firma Potato Masters gelegen langs de Vaart Rechteroever, verdwenen waren. De trekkers van groene en witte kleur behoren toe aan een firma uit St Laureins. Na onderzoek werd vastgesteld dat beide trekkers gebruikt werden om twee opleggers geladen met 25 ton koper te stelen bij een firma in de Karrewegstraat te Zulte.
  • Criminaliteit
    Vrijdagnacht werden drie inbraken in personenwagens gepleegd op de parking van de NMBS gelegen in de Gaversesteenweg. Telkens werd een ruit van een portier ingeslagen. De buit bestond vooral uit CD's en cassettes. Zaterdagnamiddag werd vastgesteld dat ook werd ingebroken in een vrachtwagen welke geparkeerd stond langs de Tweebruggenlaan. Ook hier werd een ruit ingeslagen.
  • Varia
    In het bedrijf Versele-Laga gelegen langs de Kapellestraat kwam volgens een werknemer plots een steekvlam uit een acetyleenfles. De Kapellestraat werd kort voor alle verkeer afgesloten maar de brandweer had alles vlug onder controle. Niemand werd gewond, er was enkel wat rook- en waterschade.

RSS Feed Leerne

Leerne.be
interactieve infoSite van en voor Leerne.