Evenementen

Stad Deinze bedankt haar vrijwilligers voor de geslaagde 11.11.11-campagne 2024

De vrijwilligers van de 11-groepen in Deinze en Nevele zamelden in 2024 het mooie bedrag van 44.891,17 euro in voor 11.11.11, de koepelorganisatie van Internationale Solidariteit. Het stadsbestuur bedankte de vrijwilligers tijdens een feestelijke receptie op vrijdag 7 maart.

Samen sterk voor meer menselijkheid

De campagne van 2024 stond in het teken van meer menselijkheid, onder de slogan ‘Menselijkheid heeft een voornaam’. Mensen als Ahmet, Acheni, Esther, Uwezo en Marie symboliseren de strijd tegen onrecht en ongelijkheid, terwijl anderen zoals Omar, Camille, Passy en Johan – samen met talloze vrijwilligers, schenkers en activisten – hen steunen. Hun voornamen herinneren ons eraan dat ieder mens telt en dat solidariteit verbindend werkt.

Een hartverwarmende actie in Deinze

In de week van 11 november trokken de vrijwilligers door de straten voor de huis-aan-huis omhaling en stonden ze met kramen op de lokale markten in Deinze, Nevele, Landegem, Petegem en aan de supermarkten. Bezoekers konden er rechtvaardige chocolade, solidaire truffels en wenskaarten kopen, symbolische aankopen voor een rechtvaardigere wereld.

Daarnaast waren er tal van activiteiten:

  • Een Vraag een plaatje aan-avond in Jeugdhuis Mixit in Landegem.
  • Een sfeervol concert van Assunta & The Light Orchestra in Arscene Hansbeke.
  • Een quiz in zaal Novy in Nevele.

Het stadsbestuur steunde de campagne met een stedelijke toelage van 2.500 euro.

Burgemeester Rutger De Reu: “Solidariteit leeft in Deinze”

Burgemeester Rutger De Reu sprak zijn trots uit: “Het engagement van onze vrijwilligers was inspirerend. Dank ook aan de vele inwoners die een financiële bijdrage leverden, deelnamen aan de quiz, of chocolade en wenskaarten kochten. Dankzij hun gezamenlijke inzet werd een prachtig bedrag ingezameld. De slogan van 11.11.11, Strength in numbers, weerspiegelt perfect wat we in Deinze hebben gerealiseerd. Samen staan we sterker, en dat bewijst dit bedrag van 44.891,17 euro. Dit toont aan dat solidariteit hier geen loos begrip is, maar iets dat leeft in onze gemeenschap.”

Schepen Nathalie Lambrecht: “Vrijwilligers verbinden mensen”

Ook schepen Nathalie Lambrecht, bevoegd voor Lokaal Mondiaal Beleid, onderstreepte het belang van het vrijwilligerswerk: “Het is hartverwarmend om te zien hoeveel mensen zich in Deinze belangeloos inzetten voor 11.11.11. Ze zamelen niet alleen geld in, maar brengen mensen dichter bij elkaar. Die verbinding – lokaal en wereldwijd – is minstens even waardevol. Dit toont dat menselijkheid en solidariteit hand in hand gaan.”

Wil jij ook vrijwilliger worden?

Wie zich geroepen voelt om deel uit te maken van de 11.11.11-vrijwilligersgroep, kan contact opnemen met de dienst Onderwijs en Samenleven.

Info

Dienst Onderwijs en Samenleven 

Mouterijdreef 22

9800 Deinze

09 381 68 79

samenleven@deinze.be

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: 11-11-11

Recent Posts

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago

Hecht docententeam start nieuw dansverhaal in Deinze met Moving Silhouettes

Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…

2 weken ago