DEINZE – Vanaf zaterdag 7 juni om 9.00 uur kunnen zowel beginnende artiesten als ervaren creatievelingen zich weer inschrijven bij Kunstacademie Deinze (KADE) voor het schooljaar 2025-2026. Met een breed scala aan lessen in muziek, woord, dans en beeld, blijft KADE dé plek waar persoonlijke groei, artistieke expressie en ontmoeting samenkomen.
KADE onderscheidt zich als een plaats waar elk individu de ruimte krijgt om zichzelf te zijn en zich vanuit die eigenheid artistiek te ontwikkelen. Zoals schepen van KADE, Jan Vermeulen, benadrukt: “De leerkrachten van KADE begeleiden leerlingen op een traject waarin ze leren openstaan voor verschillende invalshoeken en waar ze hun stem kunnen vinden in muziek, woord, dans of beeld.” Dit wordt aangevuld door Nathalie Lambrecht, schepen van Jeugd en (Kunst)Onderwijs, die stelt dat “bij KADE het plezier van kunstbeoefening centraal staat. Leerlingen worden gestimuleerd om verder te kijken dan het louter reproduceren, ze worden ook aangemoedigd tot creatief en authentiek werk, dit in een inspirerende leeromgeving.” Burgemeester Rutger De Reu voegt hieraan toe dat een opleiding aan KADE verder gaat dan enkel technieken aanleren; “Leerlingen worden er gestimuleerd om samen te creëren, in dialoog te gaan en verantwoordelijkheid te nemen, allemaal bouwstenen voor persoonlijke én maatschappelijke groei.”
Een spannende toevoeging aan het programma voor het schooljaar 2025-2026 is het Oriënterend Atelier binnen de afdeling Beeld. Dit atelier is speciaal ontworpen voor volwassen cursisten (18+) zonder eerdere academie-ervaring, die op zoek zijn naar een laagdrempelige introductie in de beeldende kunsten. Gedurende één academiejaar kunnen deelnemers op een actieve manier kennismaken met de diverse ateliers die KADE aanbiedt, begeleid door leerkracht Stief De Smet. Het Oriënterend Atelier, dat plaatsvindt op vrijdagnamiddag, helpt cursisten ontdekken welke kunstvorm het beste bij hen past, om zo een weloverwogen keuze te maken voor een verdere opleiding binnen de academie. Deelname is exclusief voorbehouden aan nieuwe instromers.
Naast de vertrouwde opleidingen biedt KADE ook dit jaar weer diverse cursussen aan. Enkele highlights zijn:
Wacht niet te lang, want de plaatsen zijn gewild! De inschrijvingen starten op zaterdag 7 juni om 9.00 uur. Het volledige aanbod en de online inschrijvingsmogelijkheden vind je op www.kunstacademiedeinze.be. Ontdek jouw artistieke talent bij KADE Deinze!
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…
Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…