Algemeen

Big Jump Deinze: Spring Mee voor Schoner Water in de Leie op 13 Juli!

Op zondag 13 juli 2025 duiken honderden enthousiastelingen in de Leie in Deinze tijdens de jaarlijkse Big Jump. Dit symbolische evenement vraagt aandacht voor de cruciale waterkwaliteit van onze rivieren en het belang van gezonde waterlopen.

De Big Jump is een internationaal initiatief dat sinds 2002 mensen samenbrengt om de bewustwording rond waterkwaliteit te vergroten. Door gelijktijdig in open water te springen, wordt de aandacht gevestigd op de noodzaak van schoon en gezond water voor iedereen. In Deinze verzamelen we op 13 juli om 15 uur aan het Sint-Poppoplein voor deze gezamenlijke sprong in de Leie.

De stad Deinze omarmt dit initiatief, georganiseerd in samenwerking met vzw GoodPlanet Belgium. Burgemeester Rutger De Reu benadrukt het belang van de Leie voor de stad: “De Leie is de trots van onze stad, en we organiseren er tal van evenementen en activiteiten langs. De waterkwaliteit van de Leie is cruciaal voor het welzijn van zowel de natuur als onze inwoners. Schoon water bevordert de biodiversiteit, ondersteunt recreatie en draagt bij aan de gezondheid van de gemeenschap. Het is daarom van groot belang dat we ons blijven inzetten voor een betere waterkwaliteit.”

Waarom is de Big Jump zo Belangrijk?

Hoewel er de afgelopen decennia vooruitgang is geboekt, blijft de waterkwaliteit een uitdaging, zowel in België als daarbuiten. De Europese Kaderrichtlijn Water stelt dat al het oppervlaktewater tegen 2027 een goede ecologische status moet hebben. Helaas voldoen veel wateren nog niet aan deze norm. Uit metingen in 2023 bleek zelfs dat slechts 1 van de 195 Vlaamse waterlopen in goede staat verkeert. Er is dus nog veel werk te verzetten om onze waterwegen te verbeteren.

De Big Jump biedt een krachtig platform om dit urgente probleem onder de aandacht te brengen. In 2024 namen meer dan 1.900 Belgen deel aan de sprong op maar liefst 30 locaties, waaronder 60 deelnemers in Deinze die moedig in de Leie doken.

Schepen bevoegd voor duurzaamheid, Jan Vermeulen, voegt toe: “We doen mee aan de Big Jump omdat schoon water essentieel is voor mens en natuur. Met dit evenement laten we zien dat we waarde hechten aan gezonde waterwegen en moedigen we anderen aan om bewuster met water om te gaan.”

Doe Mee in Deinze!

Iedereen is welkom om deel te nemen aan de Big Jump in Deinze. Vanaf 14 uur verzamelen we op het Sint-Poppoplein. Hier kun je informatiestands bezoeken om meer te leren over het leven in en rond de Leie, deelnemen aan leuke buitenspelen en genieten van een verfrissend ijsje. Verkleed springen wordt aangemoedigd, en het dragen van schoenen is verplicht. Kinderen mogen enkel springen onder begeleiding van een volwassene. Om 15 uur klinkt het startsein en springen alle deelnemers tegelijk het water in, een krachtig statement voor schoner water.

Kun je niet in Deinze aanwezig zijn? Geen probleem! Je kunt ook elders in België deelnemen aan de Big Jump. Een overzicht van alle locaties vind je op goodplanet.be/bigjump.

Kom jij op 13 juli ook meespringen om te laten zien dat jij springlevend water net zo belangrijk vindt?

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago

Hecht docententeam start nieuw dansverhaal in Deinze met Moving Silhouettes

Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…

2 weken ago