Algemeen

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie

De zomeractie ‘Lucien op de kaart’ is afgerond in café Aubisque in Petegem-aan-de-Leie. Uit alle deelnemers zijn 100 winnaars geloot. Met de actie brachten de stad Deinze en de lokale horeca het verhaal van wielrenner Lucien Buysse deze zomer tot bij een breed publiek.

Tijdens de actie ‘Lucien op de kaart’ serveerden deelnemende Deinse horecazaken van 22 juni tot en met 31 augustus een gerecht of drankje met een knipoog naar Lucien Buysse. Wie zo’n Lucien-creatie bestelde, kon deelnemen aan de wedstrijd. De actie maakte deel uit van Lucien 100, het jaar waarmee Deinze honderd jaar na zijn Tourzege hulde brengt aan de wielrenner uit Wontergem.

“Met ‘Lucien op de kaart’ brachten we een stukje wielergeschiedenis tot op het bord en in het glas. Onze horeca gaf daar een eigen invulling aan. De 100 prijzen zijn een afsluiter van een zomer waarin genieten, lokale horeca en het verhaal van Lucien Buysse samekwamen”, klinkt het bij schepen van lokale economie Sofie D’hondt.

De twee hoofdwinnaars ontvangen elk een duoticket voor een VIP-arrangement van Nokere Koerse. Zo kunnen zij de koers beleven.

Vijf andere winnaars ontvangen een duoticket voor Lucien Buysse, l’homme sans soif. In deze monoloog in Leietheater brengt Nick Hollevoet het leven van Lucien Buysse. Daarnaast waren er nog andere prijzen te winnen. In totaal vielen 100 deelnemers in de prijzen.

Burgemeester Rutger De Reu: “Lucien Buysse zorgde honderd jaar geleden voor wielergeschiedenis. Met Lucien 100 hebben we daar een nieuw hoofdstuk aan toegevoegd. ‘Lucien op de kaart’ bracht zijn verhaal tot bij de mensen. Dat we de winnaars kunnen vieren op een plek die ooit van Lucien zelf was, maakt de cirkel rond.”

De groepsfoto met de hoofdwinnaars werd genomen in café Aubisque, op de hoek van de Gaversesteenweg en de Poelstraat in Petegem-aan-de-Leie. Een plek met een band met de actie: het café was namelijk eigendom van Lucien Buysse zelf. Een knipoog naar de wielrenner die deze zomer op de geschiedenisboeken en de Deinse menukaarten stond.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

5 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

5 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

2 weken ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago

Hecht docententeam start nieuw dansverhaal in Deinze met Moving Silhouettes

Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…

2 weken ago