Categories: Algemeen

Dag van de Aarde in Deinze

Op zondag 25 april gaat er in Deinze in het kader van de Dag van de Aarde een fietszoektocht door. De organisatie ligt in handen van Milieufront Omer Watttez Leievallei, Natuupunt Deinze plus en Velt Leieland.


Foto: Bio-boerderij de Zonnekouter in Machelen met Walter Coens (bioboer), Etienne Colpaert en Wim Bracke (organisatoren) Tijdens de fietszoektocht wordt hier halt gehouden.

20 km fietsen langs veilige wegen, nu en dan eens stoppen om een vraag op te lossen, enkele stops met cultuurhistorische weetjes en weetjes uit onze natuur, dat zijn de ingrediënten voor de Dag van de Aarde die opnieuw in Deinze en Machelen wordt georganiseerd. Centraal hierbij staan de trage wegen, waarbij zowel bekende en minder bekende paden worden aangesneden. Deinze als Zulte zijn momenteel bezig met de herwaardering van de trage wegen. Wij willen hen hierbij een duwtje in de rug geven en aantonen dat deze herwaardering meer dan verdiend is.

Er wordt vertrokken aan het Brielpaviljoen (aan de ingang van de Brielmeersen te Deinze) tussen 13 en 14 u. Uiterlijk om 17 u wordt iedereen terug verwacht aan het Brielpaviljoen, waarom om 17u30 de prijsuitreiking plaats vindt. Deelnameprijs is 2,5 EUR (drankje inbegrepen). Alle deelnemers zijn verzekerd via de Bloso-sportverzekering.

Terzelfdertijd loopt er die namiddag in het Brielpaviljoen een tentoonstelling van tapijtjes, door de kinderen geweven met katoenrestjes. Dit zijn de resultaten van het project van Wieg tot Wieg van Milieufront Omer Wattez in het kader van hergebruik van afval. 4 lagere scholen in Deinze werkten hieraan mee.

Meer info vind je via www.milieufrontomerwattez.be of op 09 380 01 03.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

21 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

5 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

5 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

2 weken ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago