De keuze voor Jan Vermeulen was snel uitgemaakt voor CD&V. Hij is niet alleen burgemeester van de tweede stad van Oost-Vlaanderen, maar ook de fietsburgemeester van Vlaanderen. Dat is voor de partij een extra troefkaart. Bovendien maakt Deinze de scharnier tussen het Meetjesland, de Leiestreek en Gent. In Gent is Jan Vermeulen is hij met Daniel Termont een van de architecten achter de succesvolle Hulpverleningszone Centrum, die intussen 850.000 mensen beveiligt en 1600 brandweermannen aanstuurt.
De strijd om de lijstduwer belooft bovendien bijzonder boeiend te worden in Oost-Vlaanderen. “Ik kijk uit naar een echt lijstduwersdebat met Filip Watteeuw en Mathias De Clercq. Het is onze nationale partijleiding niet ontgaan dat elke centrumstad wil worden als Deinze. Of het nu Oostende of Leuven is, allemaal gaan ze voor een aangename leefbare fietsstad. Wij hebben onze transitie kunnen inzetten zonder de binnenstad leeg te halen. Onze winkelstraat leeft weer en dat zal de komende jaren alleen maar verbeteren. We deden dit op een positieve en verbindende manier. Dat is ook de stijl van onze lijsttrekker Joke Schauvliege.
Deze positieve vibes trekken opnieuw heel wat investeerders naar Deinze. Denk maar aan het dossier rond de Molens van Deinze en de uitbreiding van De Prijkels. Dankzij een nieuw sociaal economisch beleidsplan loopt zelfs de Tolpoortstraat weer vol. We moeten deze dynamiek overzetten naar de Leiestreek en het Meetjesland. Vanuit Deinze kunnen we verder mee de bakens uitzetten en wegen op het beleid in Brussel. Of ik effectief in het parlement ga zetelen zal afhangen van hoe de kiezer mij wil belonen voor intussen 25 jaar inzet voor onze stad en onze streek.”
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…