Categories: Algemeen

Nieuw in Deinze: muzikale kampjes vol spel en beweging

Het Rariteitenkabinet organiseert in de Farmfabriek muziekkampjes en een muziekopleiding voor kinderen. De kampjes starten deze zomervakantie en beloven een 5-daagse muzikale belevenis vol spel en beweging. 

Het Rariteitenkabinet is een grote werk-speel-denk-doe-kamer zonder grens tussen kunst en dagelijks leven, in de Farmfabriek  in Deinze. Bezielster Lore Maegerman organiseert er allerlei evenementen (concerten, expo, lezingen,…) met focus op laagdrempeligheid. Iedereen welkom dus, ook wie nog nooit een klassiek concert, een lezing of een expo bijwoonde. Op 22 juni vindt een eerste muzikaal-culinair evenement plaats, onder de titel “Pralinemuziek” (www.uitinvlaanderen.be/agenda/e/pralinemuziek-een-zoete-totaalbeleving/5a349526-8859-48d0-9745-8c6054463cf5). 

Tijdens de zomervakantie kunnen kinderen van 3de kleuter tot 6de leerjaar muziekkampjes volgen bij het Rariteitenkabinet en vanaf september loopt er ook een muziekopleiding voor kinderen. 

De kampjes beloven een 5-daagse muzikale belevenis vol spel en beweging. Lore Maegerman haalt de muziek naar boven uit de kinderen zelf en gaat voluit voor een interactieve, speelse aanpak met aandacht voor elk kind. Daarom zijn de plaatsen per kampje beperkt tot 10 kinderen. Info en inschrijven: www.rariteitenkabinet.org/muziteiten-kinderen/vakantiekampjes.

Ook voor de jaaropleiding zijn de inschrijvingen open. De aanpak vertrekt vanuit dezelfde basis als de kampjes, maar tijdens de opleiding gaan de kinderen dieper in op de aangereikte muzikale materie, totdat ze er helemaal zelf mee aan de slag kunnen. Ook hier geldt aandacht voor elk kind, dus kleine groepen, veel spel en beweging, eerst ervaren en dan pas benoemen. 

Nieuwsgierig naar deze verfrissende aanpak? Op www.rariteitenkabinet.org lees je er alles over.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago

Hecht docententeam start nieuw dansverhaal in Deinze met Moving Silhouettes

Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…

2 weken ago