Opvallend is dat het de arrondissementscommissaris was die de gemeentebesturen opstookte tegen de aanleg van een autoweg.
We vroegen aan Chris Fermon, die bestuurslid is van de gelijknamige heemkundige kring, wat hem er toe bracht om dit onderwerp aan te pakken: ‘De keuze van het onderwerp kwam er omdat bewoners, die in de buurt van de snelweg wonen, me over hun jeugdherinneringen vertelden, uit de tijd van de aanleg. Het is ook zo dat er weinig inzicht is over de voorgeschiedenis van de snelweg. Het is een internationaal gegeven waar we niet bij stilstaan, een deel uit een groter geheel. Het werd nog boeiender naarmate de opzoekingen vorderden en om te ontdekken wat er zowel voor als tijdens de aanleg in onze contreien speelde, op politiek vlak maar ook wat betreft persoonlijke belangen’.
Hij gaat ook in de geschiedenis terug zodat het een artikel is geworden over mobiliteit in onze streek door de eeuwen heen. Hij besluit met enkele gebeurtenissen die te maken hadden met aanwezigheid van de autoweg, zoals een brutale moord in 1959 in Landegem.
Het tijdschrift verschijnt binnen een paar weken. Wie interesse heeft voor een abonnement (20 euro) op het streektijdschrift voor geschiedenis en erfgoed vindt meer info op de website: www.landvannevele.com
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…
Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…