Evenementen

Claus Christmas Run

Loop of wandel 6 of 12 km langs en doorheen stadsgebouwen, bedrijven en scholen in het centrum van Deinze op vrijdag 15 december! De Run is de officieuze start van het Emile Clausjaar. In 2024 zal het 100 jaar geleden zijn dat kunstenaar Emile Claus overleed. Hij is sterk verbonden met Deinze. Daarom zetten we hem een jaar lang in de kijker. Deelnemen aan de Claus Christmas Run kost 7 euro. Op de markt wordt tezelfdertijd de jaarlijkse kerstmarkt officieel geopend.

“Op vrijdagavond 15 december is het stadscentrum van Deinze hét decor voor een uniek beweeg-evenement” vertelt Sofie D’hondt, schepen bevoegd voor sport. ”Heel wat bedrijven, scholen en gebouwen in onze stad zetten hun deuren open voor sportievelingen. De Claus Christmas Run is lopen en wandelen wanneer de duisternis valt, inclusief animaties, lichteffecten en muziek.” 

In 2024 zal het 100 jaar geleden zijn dat kunstenaar Emile Claus overleed. Emile Claus is sterk verbonden met Deinze en onder andere heel bekend van het kunstwerk De Bietenoogst. Deinze zet deze Vlaamse kunstschilder een jaar lang in de kijker. 

De tweede City Run opent met een knipoog en veel licht het Clausjaar 2024. Sfeer en beleving staan centraal! 

“Tezelfdertijd wordt de sfeervolle kerstmarkt op de Markt geopend” vult Bruno Dhaenens aan, schepen bevoegd voor evenementen. “Het hele feestgebeuren is voor iedereen gratis toegankelijk, wat zal zorgen voor heel wat kijklustigen en supporters.”

Programma:

  • Vanaf 18 uur: onthaal – afhalen gadgets aan het Sint-Poppoplein
  • Vanaf 18.30 uur opwarming op leuke beats aan het podium
  • 19 uur: start lopers 12 km en 6 km – startboog op het Emiel Clausplein
  • 19.15 uur: start wandelaars 12 km en 6 km – startboog op het Emiel Clausplein
  • Tot 21.30 uur (voorziene einduur) ontvangen de finishers een drankbon voor de kerstmarkt

Voor wie?

Elke ervaren en minder ervaren loper en wandelaar kan Deinze op een sportieve manier ontdekken via een parcours over trage wegen, langs en door stadsgebouwen, bedrijven en scholen. De route is toegankelijk voor rolstoelen, kinderwagens en loopfietsen.

Hoe inschrijven?

Schrijf je voor 10 december in via www.deinze.be/claus-christmas-run

Deelnameprijs:

7 euro

Hiervoor krijg je:

  • een kerstmuts
  • een lichtgevende foamstick
  • een kortingsbon ter waarde van 2 euro die je kunt gebruiken tijdens het weekend van de kerstmarkt

Wat meebrengen?

Zorg voor licht! Val op!

Vergeet dus zeker je kerstkledij en lichtjes niet.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago

Hecht docententeam start nieuw dansverhaal in Deinze met Moving Silhouettes

Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…

2 weken ago