Sinds 2019 biedt Stad Deinze, in samenwerking met VIVES Hogeschool, deze inspirerende workshopreeks aan. Talrijke kinderen hebben op een speelse manier kennisgemaakt met techniek en technologie, waardoor ze beter kunnen inschatten welke richting ze in de toekomst willen inslaan.
“De Junior Techniekacademie is een geweldig initiatief dat jonge mensen weet te inspireren en hun interesse in techniek en wetenschap aanwakkert”, zegt Nathalie Lambrecht, schepen bevoegd voor onderwijs. “Dit initiatief toont niet alleen het belang van techniekonderwijs voor jongeren, maar bouwt ook actief bruggen tussen de wereld van wetenschap en technologie en ons dagdagelijks leven.”
Dit jaar stonden drie boeiende thema’s centraal, verdeeld over zes workshops voor kinderen van het derde en vierde leerjaar. Deelnemers hebben onder andere een kleerhanger uit hout gemaakt, een pennenzak vervaardigd en zelfs een LEGO windmolen gebouwd die elektronisch kan worden aangestuurd. Na de laatste sessie ontvingen de kinderen traditioneel een welverdiend diploma.
Het stadsbestuur van Deinze kijkt al uit naar volgende edities en blijft zich inzetten voor de educatieve ontwikkeling van de jeugd in de regio.
Info
Dienst Onderwijs en Samenleven
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…