sport

Sprinter Emiel Botterman uit Deinze pakt de dubbel op het BK U23

Afgelopen weekend vond het Belgisch Kampioenschap voor juniores en beloften plaats in Ninove. Een hoogdag voor tal van jonge, talentvolle Belgische sprinters. En al zeker voor Emiel Botterman uit Deinze, die met de “dubbel” – goud op de 100m én 200m sprint – aan de haal ging.

Foto: Johnny De Ceulaerde

“Ik keek enorm uit naar het BK. Het was de laatste keer dat ik kon meedoen en ik wou vooral revanche nemen voor vorig jaar. Toen kon ik niet deelnemen vanwege een blessure.” Legt Emiel Botterman uit. “Dit jaar had ik dus wel de kans om mijzelf te bewijzen en ik had maar één doel: winnen op de 100m en de 200m.”

Emiel voelde zich naar eigen zeggen in topvorm en zo wist hij dat zijn doel er wel echt eens zou kunnen inzitten. Op de dag zelf, was er echter veel tegenwind en dus werd er in samenspraak met zijn trainster, Veronique Storme, strategisch beslist om puur voor de plaatsen te lopen. 

Emiel Botterman paste zijn strategie aan: “We wisten onmiddellijk dat een record toch niet mogelijk zou zijn. Daarom kwam ik in de reeksen zeer ontspannen als eerste over de finish om zo zeker te zijn van een plaats in de finale.” 

Tijdens de finale van de 100m ging het er sneller aan toe dan in de reeksen. Met zijn goede start, kwam Emiel al vrij snel aan de leiding en liep hij uit op de rest. Hij nam de gouden medaille in een tijd van 10.52. 

De 200m werd gelopen met finalereeksen, de snelste tijd is daar dus de winnaar. Ook hier kwam Botterman snel aan de leiding en kon hij zijn positie aanhouden. Het resultaat was een tweede gouden medaille in een tijd van 21.22. Het doel werd gehaald!

“Ik ben enorm fier op mezelf. Ik heb nog nooit zo hard getraind als afgelopen jaar en het resultaat toont dat duidelijk.” besluit een terecht trotse Botterman. 

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

19 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

5 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

5 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

2 weken ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago