Algemeen

Deinze inspireert jong talent met Junior Techniekacademie

Voor het vijfde jaar op rij organiseerde Stad Deinze in samenwerking met VIVES Hogeschool de Junior Techniekacademie, een inspirerende workshopreeks voor kinderen tussen 8 en 10 jaar. Gedurende zes weken werden 33 kinderen in Deinze ondergedompeld in de boeiende wereld van techniek en wetenschap. 

De Techniekacademie kan je vergelijken met een muziekacademie of sportclub. Kinderen volgen muziek of sport omdat er talent en interesse is bij de jongere zelf. Het is een ideale kans om in hun vrije tijd dit talent aan te wakkeren, en het op een goede manier te kunnen beleven. Zo is ook de Techniekacademie: kinderen die interesse hebben in techniek willen er meer over weten en willen techniek beleven op een hoger niveau. We kunnen stellen dat het hier steeds over gemotiveerde kinderen gaat die meer technische geletterdheid wensen te verkrijgen.


“De Techniekacademie laat kinderen niet alleen spelen en experimenteren, maar bereidt ze ook voor op de toekomst”, zegt Nathalie Lambrecht, schepen bevoegd voor Onderwijs. “Ze ontdekken dat technologie overal om ons heen is en dat hun talenten hierin van groot belang kunnen zijn.”

Dit jaar gingen de kinderen experimenteren als een echte bioloog met het planten van zaadjes onder invloed van verschillende soorten licht en creëerden zo een plantenparadijs. Daarnaast ontdekten ze de wereld van mechanica en elektriciteit door het ontwerpen en bouwen van een wagentje dat zichzelf voortbeweegt. Als kers op de taart programmeerden ze met LEGO SPIKE hun eigen fantasiedieren die tot leven kwamen met beweging.

Het stadsbestuur van Deinze wil zich in de toekomst blijven inzetten voor de educatieve ontwikkeling van de jeugd in de regio.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

47 minuten ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago