Evenementen

Deinze telt opnieuw mee met Straatvinken

Op donderdag 22 mei 2025 vindt de achtste editie van Straatvinken plaats. Tussen 17 en 18 uur tellen duizenden Vlamingen het verkeer in hun straat. Ook Deinze doet opnieuw mee aan dit grootschalige burgeronderzoek, waarbij inwoners op een laagdrempelige manier bijdragen aan meer duurzame en leefbare straten. Met dit gratis burgeronderzoek naar het verkeer in onze straten gaat de Universiteit Antwerpen na of we op de goede weg zijn voor de noodzakelijke ‘modal’ shift naar duurzamer verkeer.

Straatvinken is een initiatief van de Ringland Academie, Universiteit Antwerpen en HIVA – KU Leuven. Tijdens het telmoment worden alle passerende vervoermiddelen genoteerd via een telformulier: van voetgangers en fietsers tot auto’s, bussen, vrachtwagens, steps en bakfietsen. Met deze gegevens onderzoeken wetenschappers of er een zichtbare ‘modal shift’ plaatsvindt – een verschuiving van autoverkeer naar duurzamere vervoerswijzen.

Waarom meedoen? 

Schepen van mobiliteit Sofie D’hondt moedigt alle inwoners aan om deel te nemen: “Dankzij deze tellingen krijgen we beter inzicht in de mobiliteit en kunnen we gerichter werken aan veiligere en aangenamere woonstraten. We hopen dat onze inwoners massaal zullen deelnemen want hoe meer tellers, hoe fijnmaziger de data om daar volgend jaar op voort te bouwen.”

De straat-O-sfeer

Naast het telmoment kunnen zowel deelnemers als niet-deelnemers ook de straat-O-sfeer-bevraging invullen. Deze korte vragenlijst brengt in kaart hoe bewoners hun straat ervaren, met aandacht voor verkeersveiligheid, sociale samenhang en de inrichting van de omgeving. Burgemeester Rutger De Reu: “Straatvinken toont ons niet alleen hoe het verkeer verandert, maar ook hoe mensen zich voelen in hun straat. Het gaat niet enkel om cijfers, maar ook om wat er leeft — en precies die mix maakt het zo waardevol.”

Praktisch: hoe doe je mee?

  1. Inschrijven kan vanaf 24 april via www.straatvinken.be
  2. Tel het verkeer op donderdag 22 mei 2025 van 17 tot 18 uur, op een locatie naar keuze
  3. Gebruik het officiële telformulier (beschikbaar via de website)
  4. Geef je resultaten in online

Vul ook de bevraging straat-O-sfeer in en deel jouw kijk op de leefbaarheid van je straat

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: straatvinken

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

12 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago