Een opvallend kenmerk van het ontwerp is de maximale benutting van het terrein door middel van een innovatief, gestapeld bouwconcept. Twee productie-eenheden worden boven elkaar geplaatst: de staalfabriek op het gelijkvloers en de aluminiumafdeling daarboven. Dit maakt Lootens het eerste Belgische productiebedrijf dat echte productie op twee niveaus faciliteert.
CEO Jan Lootens licht toe: “Door in de hoogte te bouwen, besparen we fors op ruimtegebruik zonder in te boeten op werkcomfort of logistiek.” Deze aanpak, geïnspireerd door een studie over duurzaam ruimtegebruik van Intercommunale Leiedal, resulteert in maar liefst 30.000 m² bebouwde oppervlakte op een terrein van 25.000 m², wat een netto ruimtewinst van bijna 10.000 m² betekent.
De nieuwe Lootens site zal tevens dienen als een testomgeving voor circulair bouwen. Meer dan 720 m² hergebruikt schrijnwerk, afkomstig van eerdere projecten in onder andere Beernem, Lokeren, Oostende en Zaventem, wordt in dit project geïntegreerd. Jan Lootens benadrukt: “We willen aantonen dat hergebruik van materialen perfect samengaat met hoogwaardige architectuur.” Deze circulaire aanpak sluit naadloos aan bij de strenge BREEAM-doelstellingen voor duurzaamheid waaraan dit ambitieuze bouwproject voldoet.
De nieuwe vestiging van Lootens in Nazareth belooft een voorbeeld te worden van duurzaam en ruimte-efficiënt bouwen, met een sterke focus op innovatie en de toekomst van de maakindustrie in België.
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…