De werkzaamheden concentreren zich in de eerste fase op de Achiel Van Eechautestraat, Georges Martensstraat, Tolpoortstraat, de Gentstraat en het Statieplein. Van 23 februari 2026 tot eind april 2026 worden de bestaande nutsleidingen verplaatst en vernieuwd. Deze ingreep is noodzakelijk om de latere wegenis- en rioleringswerken mogelijk te maken. Gedurende deze periode is er geen doorgaand verkeer mogelijk in de Georges Martensstraat en de Achiel Van Eechautestraat.
In de Tolpoortstraat blijft het eenrichtingsverkeer voor auto’s van kracht. Voor bussen wordt een uitzondering gemaakt; zij mogen tijdelijk in beide richtingen rijden om de vlotte doorgang van het openbaar vervoer te garanderen. Er wordt rekening gehouden met mogelijke verkeershinder, specifiek tijdens de spitsuren.
Om de bereikbaarheid van de stationsomgeving te waarborgen, wordt er een tijdelijke kiss-and-ridezone ingericht op de parking aan de Gaversesteenweg. Deze zone blijft in gebruik tot eind april 2026. Schepen van Mobiliteit, Sofie D’hondt, adviseert bezoekers en pendelaars om deze zone consequent te gebruiken om de verkeersdruk en onveilige situaties rond de directe werfzone te beperken.
Meer info hier https://www.deinze.be/nutswerken-stationsomgeving
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…