Categories: Algemeen

Een missionaris keert terug

"Nonkel pater, André Van Hove, keerde gisteren definitief terug uit Kongo" zo liet Petegemnaar Jo Careel weten. "Hij is 79 jaar geworden en verbleef 49 (!) jaar in Kongo."  

We overlopen eens de hele loopbaan. André Van Hove (°1929) trad in 1950 binnen in Scheut en werd priester gewijd op 4 augustus 1957. In 1959 – net voor de onafhankelijkheid – vertrok hij naar de kolonie, waar hij directeur werd van een lagere school. Pas in 1965 kreeg hij zijn 'eerste congé' en een nieuwe benoeming als reispater in Lusambo.

Vanaf 1970 was pater André actief voor catechistenvorming, waarvoor hij een centrum bouwde in het bisdom Kabinda. In 1978 nieuwe benoeming in Lusambo, reispater tot 1983 en vervolgens priester op een parochie in Muene-Ditu.

Daarna volgde echt sociaal werk. Hij bouwde in 1993 een huis voor verlaten kinderen en zette zich in voor de opvang ervan.

In 1997 tot 1999 begeleidde hij de bouw van een nieuw centrum voor paters van Scheut. Zijn laatste opdracht vanaf 1999 was als aalmoezenier in een hospitaal in Mbujimayi, de hoofdstad van Oost-Kasayi. Wegens een hartziekte, liet hij zich in ons land in 2003 een pacemaker plaatsen, waarvoor hij ieder jaar eens terug kwam op controle.

Stefaan De Groote

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

13 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago