Het is tegenwoordiger in om een passiefhuis te bouwen. De Vlaamse regering maakte vorige maand zelfs geld vrij om 25 passiefscholen te bouwen.
In 2005 werd één van de eerste passiefhuizen in Vlaanderen gebouwd in Zeveren, door de familie De Bruycker-Deceuninck. Het huis ligt in een zijstraatje van de Leeuwstraat. Het gaat om een houtskeletbouw, waarbij vooral werd gelet op de doorgedreven isolatie.
Passiefhuizen zijn dus zo gebouwd dat ze (bijna) geen verwarming nodig hebben. Door goede isolatie, extreme luchtdichtheid, zonnewarmtewinsten via goed georiënteerde ramen en gezond en voldoende ventileren, zijn deze huizen baanbrekend op vlak van energieverbruik en luchtkwaliteit.
Ook in een passiefhuis zijn er nog steeds warmteverliezen door de muren en via het ventilatiesysteem. Die warmteverliezen worden dan gecompenseerd door passieve warmtewinsten. Enkel zuidgerichte superisolerende ramen met driedubbel glas hebben de eigenschap dat ze meer warmte kunnen binnenlaten dan ze verliezen, en zijn dus een onontbeerlijke bron van passieve warmtewinsten.
Het energieverbruik van een passiefhuis is zo’n 75% lager dan bij een traditioneel huis; niet slecht dus gezien de energieschaarste en de opwarming van de aarde.
Stefaan De Groote
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…