Categories: Algemeen

Dierenartsencentrum Zodiac terug op missie naar Congo

Net zoals vorig jaar neemt ook dit jaar Dierenartsencentrum ZODIAC het initiatief om het vrijwilligersproject in Congo verder te zetten.

Op vrijdag 31 oktober vertrokken Jeroen samen met 3 andere dierenartsen en één dierenartsenassistente naar Congo om daar zwerfhonden te steriliseren, te castreren en te vaccineren. Ook is Dierenartsencentrum ZODIAC hier gevraagd om de lokale dierenartsen aan te leren hoe zij deze ingreep op een veilige manier kunnen volbrengen.

De regio waar he team verblijft (het westen van “Frans Congo”) is voorlopig vrij van Ebola. Rabiës is wel aanwezig en dit is tezelfdertijd een van onze grootste risico’s, juist omdat Dierenartsencentrum ZODIAC daar met zwerfhonden werkt. Het team is dan ook hoogstwaarschijnlijk de enige dierenartsen in België die vaker tegen Rabiës zijn gevaccineerd dan hun patiënten! Het reisadvies van buitenlandse zaken is voorlopig positief.

Vorig jaar was het de eerste keer dat Dierenartsencentrum ZODIAC dit project uitvoerde: een groot deel was dan ook prospectie. Vorig jaar hebben ze 47 honden gesteriliseerd maar dit jaar hopen ze er minstens 150 te kunnen doen!

Ze verblijven enkele dagen in het Conkouati Douli nationaal park en enkele dagen in Tchimpounga, waar Afrika’s grootste chimpansee sanctuary ligt. Ze zijn vereerd dat we hier gebruik mogen maken van hun infrastructuur.

Volgen?
Uiteraard kunt u hen volgen via hun facebookpagina. Ze proberen, afhankelijk van de internet connectie, toch dagelijks een update te voorzien.

De praktijk? Geen nood! De praktijk zal werden worden voortgezet zoals anders. Anja en Annelies zullen hun uiterste best doen om u zo goed mogelijk te helpen!

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

9 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago