Categories: AlgemeenEvenementen

Filmavond Dekenaat Deinze in het VTI

Tijdens de veertigdagentijd organiseert het dekenaat Deinze elk jaar een filmavond, dit jaar is de film ‘Des hommes et des dieux’. Deze film gaat door nu woensdag 25 maart in het V.T.I van Deinze om 19u30


Met een inleiding door Stan Bolckmans (licentiaat godsdienstwetenschappen), bekijken wij woensdag deze mooie en diepe film die in 2010 werd bekroond voor beste film op het filmfestival in Cannes. De film is gebaseerd op een waargebeurde geschiedenis, van zeven monniken die in 1996 zijn ontvoerd door moslimterroristen in Algerije en later zijn vermoord. De broeders wisten dat ze in groot gevaar verkeerden, maar toch besloten ze unaniem om niet te vertrekken. De film laat zien hoe ze tot dat besluit kwamen, in gesprekken met elkaar en door te bidden. De lichamelijke kwetsbaarheid en het lijden van Christus, zijn het voorbeeld voor de monniken, waardoor ze op hun post blijven.

Meer info vindt u op de kleurrijke foldertjes achteraan in de kerken te Deinze of op de website www.kerklangsdeleie.be. Iedereen is van harte welkom!

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

6 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago