Tijdstap is een uniek begeleidingsproject voor leerlingen met gedrags- en emotionele moeilijkheden. Jongeren krijgen binnen het project de kans om een korte periode buiten de schoolcontext op adem te komen. Nadien worden ze intensief begeleid, zowel op school als thuis. Het programma ondersteunt leerling, ouders en school om een leertraject op een positieve manier te kunnen verderzetten. Tijdstap kan rekenen op financiële ondersteuning van het provinciebestuur Oost-Vlaanderen.
Het boek ‘samen schooluitval voorkomen’ biedt praktische werkmodellen om vanuit de sterktes van leerlingen een plan voor de toekomst uit te werken. Het boek is geschreven voor leerkrachten, leerlingenbegeleiders, CLB-medewerkers, ouders en alle andere betrokkenen die de verdere schoolloopbaan van kwetsbare jongeren willen verzekeren. ‘Samen schooluitval voorkomen’ ontstond in samenwerking met Rotary Club Aalter, OC Nieuwe Vaart, Universiteit Gent, Lannoo en ANAH NVSG.
Tijdens de academische zitting op donderdag 29 oktober 2015 in buurtcentrum De Rekkelinge (D. Delcroixstraat 1a) wordt er toelichting gegeven over Jeugd & School, ANAH NVSG, Rotary Club Aalter en natuurlijk over Tijdstap. Daarna volgt de boekvoorstelling door de auteurs van ‘samen schooluitval voorkomen’: Elke Cole, Katrien Sel, Franky D’Oosterlinck en Stijn Vandevelde. Kinderrechtencommissaris Bruno Vanobbergen zorgt voor een reflectie en er wordt afgesloten met een receptie.
Info: Dienst onderwijs
JC Brieljant, Mouterijdreef 20, 9800 Deinze, 09 381 86 63
Filip.claeys@deinze.be – www.jeugdenschool.be/tijdstap
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…
Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…