Sinds 2016 wordt onder het impuls van het Cyriel Buysse Genootschap in de Cyriel Buyssebibliotheek elk jaar een werk van de Nevelse auteur opnieuw uitgegeven en op de markt gebracht. Zo werden reeds volgende uitgaven bezorgd door Els Van Damme en Yves T’Sjoen: Tragedie en andere verhalen, Mea Culpa, Lente en Uit de Bron.
In 2020 zal in dezelfde reeks Het leven van Rozeke van Dalen worden uitgegeven.
2020 is ook het jaar waarin Het Land van Nevele 50 jaar bestaat en als verjaardagsgeschenk voor de leden van onze vereniging heeft het bestuur van het Genootschap besloten aan elk lid van de heemkundige kring een exemplaar van ‘Het leven van Rozeke van Dalen’ te schenken. Deze roman van Cyriel Buysse, die dateert uit 1905, beschrijft het tragische leven van een jonge vrouw in de harde boerengemeenschap van ruim honderd jaar geleden. Het is Buysse op zijn best, die de sociale tegenstellingen tussen landarbeiders, boeren en adel haarfijn blootlegt. Maar Buysse kan vooral goed vertellen; het boerenleven is kleurig en kundig uitgebeeld en de natuurbeschrijvingen uit de Leiestreek zijn prachtig. De dialogen zijn in Vlaams dialect.
Dit aanbod geldt enkel voor wie lid is in 2019 en in 2020. Via ons tijdschrift, onze website en onze nieuwsbrief zal worden meegedeeld waar en vanaf wanneer het boek zal kunnen worden afgehaald. Lid van Het Land van Nevele word je door storting van minstens €20 op rekening BE69 0013 9516 8578 van de Heemkundige Kring “Het Land van Nevele”.
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…