Categories: Algemeen

“Onder ’t Perron” inzamelpunt voor “maakjemondmasker.be”

Vorig weekend heeft de stad Deinze een huzarenstukje opgevoerd: elke Deinzenaar kreeg een mondmasker in de brievenbus. De maskers werden door de stad aangekocht en door vele vrijwilligers in de Brielpoort verpakt en nadien huis aan huis bedeeld. Dit alles onder het toeziend oog van burgemeester en schepenen. Uiteraard een goede start, maar we zullen wel méér dan één mondmasker nodig hebben naarmate de corona-maatregelen verder versoepelen – laat ons hopen!

Er zullen dus voortdurend nieuwe mondmaskers nodig zijn. Het is hier dat we ons steentje willen bijdragen. Door “Onder ‘t perron” een inzamel- en verdeelpunt te organiseren in het kader van de Nationale Naaiactie.

Hoe het werkt: Het doel van de #NationaleNaaiActie is om burgers, leerkrachten, studenten, gezinnen vanaf nu te helpen beschermen met zelfgemaakte mondmaskers. Het initiatief werd afgestemd met FOD Volksgezondheid en kreeg de zegen van Virologen Marc Van Ranst en Steven Van Gucht. Ook het Vlaamse Kruis, de Katholieke Kerk van België, Scouts & Gidsen Vlaanderen, Femma, Ferm en meer dan 300 steden en buurtcentra ondersteunen de actie. Meer dan 50.000 vrijwilligers staan startklaar en Lieven Scheire heeft zich geëngageerd als gezicht van de campagne. Hoe meedoen? Ga naar maakjemondmasker.be, download het patroon en de instructies en naaien maar, met of zonder een naaimachine. Via maakjemondmasker.be/doneren vind je alle inzamelpunten waar je mondmaskers of materialen kan doneren.  Deel je creatie via #NationaleNaaiActie en #MaakJeMondMasker en inspireer anderen!

Wil je meewerken door afgewerkte mondmaskers of materiaal (stof, linten) te schenken, dan kan dat mits afspraak met i.dejonge@verburght.be (vaste openingsuren hebben we nog niet…) of via facebook (privébericht).

We zullen die langs dezelfde weg ter beschikking stellen voor de mensen uit de buurt, treinreizigers, kwetsbare doelgroepen.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

21 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

5 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

5 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

2 weken ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago