Toen de straat een 10-tal jaar geleden vernieuwd werd, had iedereen er goede hoop op. De straat zou een autoluwe ’toegangspromenade’ richting het centrum worden. De kasseitjes zouden behouden worden om het rustieke karakter van de straat te benadrukken, daartegenover zou een 30km/u zone de lawaaihinder die dit met zich meebrengt teniet doen.
Wat merken we zovele jaren later: de straat krijgt steeds meer en meer verkeer te verwerken. Zware vrachtwagens, tractoren, fietsers, allen zoeken ze zich een weg richting centrum of deelgemeenten. De straat krijgt zoveel te verwerken dat hier en daar reeds schade en spoorvorming zichtbaar zijn. ’s Avonds zijn de laagvliegers daar, die door de kasseien een enorme geluidsoverlast veroorzaken, vooral in het smallere gedeelte.
GroenRood heeft alle bewoners tweemaal bevraagd en de situatie is schrijnend. We kregen zelfs totaal uitgeputte bewoners al wenend aan de telefoon, zij kijken om te verhuizen om te kunnen overleven. Er is te veel verkeer, te snel verkeer en een ongelofelijke geluidsoverlast. Het bestuur wil dit oplossen door de Zwarte Baan te openen, maar wij zijn terug tot de conclusie gekomen dat bijna alle voertuigen die de Oude Brugsepoort gebruiken daarna richting centrum rijden. De Zwarte Baan zou maar voor heel weinig verandering zorgen. De enige oplossing is wagens verplichten om trager te rijden door roodlichtcamera’s (als je te vlug aan het rijden bent moet je stoppen voor een rood licht), traject controle of permanente snelheidsmeters. De minister voorziet in 2021 4,4 miljoen voor specifieke vragen van lokale besturen voor deze middelen en roept de lokale besturen op om voorstellen te doen. Wij hopen dat het stadsbestuur deze vraag niet laat rusten en via deze weg naar een oplossing zoekt voor de Oude Brugse Poort.
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…