Het is een lijvige en boeiende uitgave geworden (210 blz.) met voor elk wat wils. Liefhebbers van korte stukken vinden hun gading in Poeselpedia, een verzameling van vijftig aparte verhalen.
Maar er is ook een apart hoofdstuk over Poesele bekeken door de ogen van Cyriel Buysse en Monika van Paemel, de bekendste inwoonster van het dorp. Verder is een kort geschiedenishoofdstuk opgenomen, met onder meer de woelige gebeurtenissen tijdens de beide wereldoorlogen. Het rijke Roomse leven van weleer vormt een apart onderdeel. Deins stadsdichter Steven van de Putte verleende zijn medewerking met twee Poeselse gedichten.
De leden/abonnees van de heemkundige kring krijgen deze dorpsgeschiedenis binnenkort opgestuurd. Maar ook de inwoners van Poesele worden niet vergeten. Elk huisgezin kan namelijk gratis een exemplaar afhalen in het Poesels Ontmoetingscentrum in de Paepestraat 7 op zondag 12 september van 11u30 tot 14u in een tent naast het centrum en nog eens op maandag 13 september vanaf 10u30 tot 14u in de voetbalkantine. Ook andere geïnteresseerden zijn welkomen. De publicatie wordt hen aangeboden aan tien euro.
Men kan het boek ook opgestuurd krijgen, door het storten van twintig euro op de rekening van de heemkundige kring. Men is dan meteen ook abonnee van het streektijdschrift dat vier keer per jaar verschijnt. Meer info op www.Landvannevele.com
Het Poeselse geschiedenisboek is een uitgave van Het Land van Nevele en de vzw Verenigingsleven Poesele en werd ondersteund door de Cultuurregio Leie Schelde
Op de foto links Omer De Keyser die in 1942 de Grote Prijs van Mechelen wint. Poeselaar Omer was in de jaren dertig en veertig een van de betere Belgische wielrenners.
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…