Stadsinfo

Tijdelijk zwemverbod in Oude Leiearm in Astene

Bij visuele controle van het zwemwater van Vosselare Put in Astene werd een verdachte bloei van toxische cyanobacteriën of blauwalgen vastgesteld. Bij contact met blauwalgen kunnen er ernstige gezondheidsrisico‘s ontstaan. Daarom adviseert het Agentschap Zorg en Gezondheid om een zwemverbod uit te vaardigen bij een besluit burgemeester.

“Omdat de drijflaag in de zwemzone ligt en er ernstige gezondheidsrisico’s zijn bij contact met de drijflaag of bij de inname van water waarin toxines die vrijgezet worden bij het afsterven van de blauwalgen aanwezig zijn, adviseert het Agentschap Zorg en Gezondheid om een tijdelijk zwemverbod uit te vaardigen. Dit gebeurt door middel van een besluit burgemeester” vertelt burgemeester Jan Vermeulen.

Er zal een bord met de vermelding ‘Zwemverbod’ ter hoogte van de zwemzone worden geplaatst. Het zwemverbod geldt niet alleen ter hoogte van Vosselare Put, maar voor de volledige Oude Leiearm in Astene.

Het zwemverbod kan pas worden opgeheven als de drijflaag met blauwalgen verdwenen is en als uit analyseresultaten blijkt dat het gehalte toxines minder dan 20µg/l bedraagt. 

Wanneer de drijflaag volledig verdwenen is, wordt een staal afgenomen. Het resultaat van dit onderzoek zal bepalend zijn voor het verdere verloop. Agentschap Zorg en Gezondheid informeert ons zo spoedig mogelijk over dit resultaat en de eventuele opheffing van het zwemverbod. Info
www.kwaliteitzwemwater.be

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago

Hecht docententeam start nieuw dansverhaal in Deinze met Moving Silhouettes

Hecht docententeam blaast dansverhaal nieuw leven in in Deinze Vanaf woensdag 9 september 2026 krijgt…

2 weken ago