Net zoals vorig jaar kunnen fietsliefhebbers hun hart ophalen tijdens Velodromen, de unieke fiets- en beleefbeurs in de Brielpoort geïnitieerd en georganiseerd door Stad Deinze en ondersteund door de Provincie Oost-Vlaanderen. Velodromen is een expo-beleefbeurs die alle fietsliefhebbers inspireert en elk gezinslid doet wegdromen. Verschillende standhouders presenteren er een mooi en verscheiden fietsaanbod, met veel aandacht voor nieuwe trends. Verder kan je er genieten van een hapje en een drankje, leuke animatie en kan je zelf fietsen en fietsartikelen testen. Interviews met bekende en minder bekende gasten – Eddy Planckaert komt! – zorgen voor een gezellig kader en een leuke sfeer.
Vive le Vélo!
En er is meer: Deinze wordt de tweede Vive le Vélo stad in Vlaanderen. Ontdek vanaf Velodromen vier unieke Oost-Vlaamse Vive le Vélo-fietsroutes, doordrenkt met het DNA van het gelijknamige televisieprogramma. Karl Vannieuwkerke – sinds jaar en dag het gezicht van het populaire programma – neemt je mee op de spreekwoordelijke bagagedrager. Via de QR-codes langs de routes krijg je informatieve filmpjes over de streek en de rijke wielergeschiedenis van Deinze. De routes zijn 27, 68, 101 en 167 kilometer lang, er is dus een route op maat van elke fietser.
Op zaterdag 3 juni geeft Karl het startschot en kan je gratis de familieroute van 27 kilometer inrijden onder begeleiding. Je hoeft hiervoor geen toegangsticket aan te kopen voor Velodromen, maar je moet wel jouw plaats reserveren. Er zijn verschillende tijdsloten, vooraf inschrijven via www.velodromen.be.
Velodromen – wat valt er te beleven?
Praktisch
Wanneer? Zaterdag 3 en zondag 4 juni, van 10 tot 18 uur.
Waar? Brielpoort, Lucien Matthyslaan 9, Deinze
Parking: op de Brielpoortparking is er voldoende fietsparking voorzien
Tickets en info?
5 euro volwassenen (voorverkoop) – 7,5 euro volwassenen (aan de deur)
2,5 euro kinderen (6 t.e.m. 12 jaar)
Gratis voor kinderen jonger dan 6 jaar
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…