Evenementen

Provinciale prijskamp van het trekpaard in De Brielmeersen

Op zondag 6 oktober 2024 vindt in domein De Brielmeersen in Deinze het provinciale prijskamp van het trekpaard plaats. Meer dan 100 trekpaarden nemen deel aan deze prijskamp.

Mooiste en beste trekpaarden van Oost-Vlaanderen

De prijskamp is een samenwerking tussen de Provincie Oost-Vlaanderen, de stad Deinze en Pakov, de vereniging van Oost-Vlaamse fokkers van het Belgisch trekpaard.

“Tijdens de prijskamp kunnen bezoekers de mooiste en beste trekpaarden van Oost-Vlaanderen bewonderen. Jong en oud kan van dichtbij kennismaken met dit edele dier.” ​
​​
​gedeputeerde Filip Van Laecke, bevoegd voor Landbouw en Platteland

Van 9 tot 15 uur worden de paarden individueel geklasseerd. Hierbij komen de eerst geplaatsten tegenover elkaar in de diverse kampioenschappen. In de ‘Grote Prijs Stad Deinze’ en de ‘Grote Prijs Provincie Oost-Vlaanderen’ worden ook de nationale oud-kampioenen en de oud-kampioenen van Deinze gepresenteerd. Na afloop van de klassering houden de fokkers een parade met de loten van drie merries.

“Pakov organiseert al meerdere jaren deze provinciale prijskamp in Deinze. Voor de vierde keer op rij kiest de vereniging het provinciaal domein De Brielmeersen als locatie. Zo kunnen bezoekers meegenieten van deze mooie traditie en van het domein.” ​
​​
​gedeputeerde An Vervliet, bevoegd voor Recreatiedomeinen

Praktisch

Zondag 6 oktober van 9 tot 17 uur.

Provinciaal domein De Brielmeersen Deinze, ingang via de jachthaven (Lucien Matthijslaan) en parking Brielpoort.

De toegang is gratis.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

16 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

5 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

5 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

2 weken ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago