Algemeen

Nieuw CASH-punt geopend in Astene: Veilig en toegankelijk contant geld afhalen

Sinds woensdag 4 maart 2026 kunnen inwoners van Astene en omgeving opnieuw eenvoudig en veilig contant geld afhalen aan een nieuw CASH-punt. Het punt is toegankelijk voor iedereen, ongeacht bij welke bank u klant bent.

Het nieuwe CASH-punt is geplaatst in de Nieuwstraat, direct naast de kerk van Astene. Dit project is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Stad Deinze en Batopin, de onafhankelijke uitbater van het CASH-netwerk. Batopin bouwt momenteel in opdracht van de vier grootbanken — Belfius, BNP Paribas Fortis, ING en KBC — aan een uitgebreid netwerk van 1.040 CASH-punten verspreid over heel België.

Volgens de huidige planning zullen er tegen eind volgend jaar naar verwachting ongeveer 2.500 CASH-automaten operationeel zijn. Op dit moment zijn er reeds 850 locaties in gebruik genomen om de beschikbaarheid van contant geld te waarborgen.

Essentiële functies en extra diensten Het nieuwe punt in de Nieuwstraat betreft een CASH-kiosk met één geldautomaat. Gebruikers kunnen hier niet alleen biljetten afhalen, maar ook hun pincode wijzigen. Klanten van de vier partnerbanken hebben daarnaast de mogelijkheid om hun rekeningsaldo te raadplegen en gebruik te maken van diverse extra diensten die via de interface worden aangeboden.

Optimale toegankelijkheid voor iedereen Bij het ontwerp van de automaat is veel aandacht besteed aan inclusiviteit. De automaat beschikt over een specifiek stembedieningssysteem voor slechtzienden. Via een aangesloten koptelefoon wordt de gebruiker stap voor stap begeleid door een stem. Daarnaast is het toetsenbord uitgevoerd in reliëf en voorzien van braille. Om de privacy te waarborgen, verduistert het scherm automatisch zodra de audiomodus wordt geactiveerd. De kiosk is tevens volledig toegankelijk voor rolstoelgebruikers.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

21 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

5 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

5 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

2 weken ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago