Algemeen

Opening Blue-bike uitleenpunt Leiespiegel

Het Blue-bike uitleenpunt dat sinds 2012 aan de stedelijke bibliotheek in de Gentpoortstraat gevestigd was, is verhuisd naar de Brielstraat tegenover het dienstencentrum Leiespiegel. Het uitleenpunt is nu uitgerust met een sleutelautomaat waardoor je 24 uur op 24 een Blue-bikefiets kan ontlenen. Bovendien is het aantal deelfietsen uitgebreid van 8 naar 12.

De Blue-bike uitleenpunten aan het station en in de Brielstraat vormen een alternatief bij verplaatsingen die normaal met de auto gebeuren. Je reist met de trein of  auto tot aan het uitleenpunt, voor de fameuze ‘last mile’ huur je een Blue-bikefiets.

Stad Deinze stapte als pionier in in het derdebetalersysteem, waardoor je in Deinze een Blue-bikefiets gratis ontleent. Deinzenaars rijden ook gratis in andere steden waar Blue-bikes ontleend kunnen worden.

Hoe een Blue-bike ontlenen?
Word online lid op www.blue-bike.be (10 euro/jaar) en ontvang jouw Blue-bikekaart binnen enkele dagen in de bus. Houd jouw Blue-bikekaart voor de sleutelautomaat aan het fietsuitleenpunt en volg de instructies op het scherm. Zo heb je meteen een fiets ter beschikking. Per kaart kunnen maximum 2 fietsen worden ontleend. Breng de fiets(en) terug naar hetzelfde uitleenpunt binnen een termijn van 24 uur.

Blue-bike is een initiatief van de NMBS, FIETSenWERK en De LIJN en wordt gesponsord door Ethias. In België zijn er momenteel 16.000 Blue-bikeleden.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: blue bike

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

1 dag ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

5 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

5 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

2 weken ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago