Door aan het project deel te nemen, ondersteunt Optiek Thijs de Belgische ngo Licht voor de Wereld. Die bestrijdt blindheid in Congo, Rwanda en Tanzania. De optiekzaak levert niet enkel financiële steun maar informeert ook de klanten over de grote ongelijkheid op het vlak van oogzorg.
Wereldwijd zijn naar schatting 1,4 miljoen kinderen blind. Schrijnend genoeg leeft 90 procent van hen in ontwikkelingslanden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie kan bijna de helft van alle gevallen van kinderblindheid verholpen worden.
Met de bijdrage zorgt Optiek Thijs dat Licht voor de Wereld in Afrika aan de slag kan. De organisatie leidt gemeenschapswerkers op die kinderen met oogproblemen tijdig opsporen. Lokale oogartsen opereren kinderen met cataract. Om hun restzicht optimaal te benutten, krijgen de kinderen vervolgens visuele therapie.
Licht voor de Wereld verdeelt ook brillen en andere visuele hulpmiddelen zoals een loep of handtelescoop. Verder zorgt de ngo ervoor dat kinderen met een blijvende visuele beperking samen met ziende leeftijdsgenootjes naar school gaan via inclusief onderwijs.
Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen
Door een organisatie als Licht voor de Wereld te ondersteunen, toont Optiek Thijs aandacht te hebben voor problemen die de eigen winkel overstijgen. De sensibilisering van klanten levert een belangrijke bijdrage aan de strijd tegen de kloof tussen arm en rijk. Het toont een warm signaal van solidariteit.
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…