Categories: Algemeen

Nederlandse auteur bezocht Nevele

Dankzij een Nederlandse auteur weten we dat de Nevelaar Carolus Blomme arts was bij het leger van Napoleon. Over zijn wedervaren kwam recent een boek uit.

De heemkundige kring Het Land van Nevele nodigde Emile Blomme, woonachtig in Hilversum, uit in de herberg De Kastelein in Nevele. Want Felix, de broer van de hoofdpersoon van zijn boek was er in de eerste helft van de negentiende eeuw werkzaam als huisarts.

Emile Blomme baseerde zich op een dagboek van Carolus en zijn verdere opzoekingen leidden tot het boek: ‘Chirurgijn van Napoleon’. Het is een merkwaardig verhaal over een streekgenoot die ongetwijfeld vreselijke taferelen meemaakte. Zo diende hij na een veldslag aan de lopende band amputaties uit te voeren. Na zijn jaren bij Napoleon vestigde hij zich als huisarts in Lotenhulle.

‘Ik vind het van belang dat niet alleen biografieën van Napoleon worden geschreven, maar ook het verhaal van een kleine arts die aan de lijve dag in dag uit meemaakte de gevolgen van een veldslag meemaakte’ vertelde Emile aan de bestuursleden van de heemkundige kring.

Het boek ‘Chirurgijn van Napoleon’ kan online worden besteld, maar er liggen ook een aantal exemplaren te koop in de boekhandel ‘Letters&Co’ in de Tolpoortstraat.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

4 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago