Vier de lente met Willow & Warre in Leietheater
Yasmine Versteele, filmmaker en auteur uit Deinze, maakte de korte kinderfilm Warre en de drie Wilgen. Naar aanleiding van deze film schreef ze bovendien een kinderboek Willow & Warre laten alles lekker wild dat in februari verscheen. Leietheater, Bibliotheek Deinze en Letters & Co nodigen auteur Yasmine Versteele en illustrator Bente Pompen uit op dinsdag 4 april om beide voor te stellen. Kinderen tussen 6 en 9 jaar kunnen na de film- en boekpresentatie knutselen in het natuuratelier, een insectenhotel bouwen en een natuurwandeling maken.

Knutsel- en workshopplezier
Na de filmvertoning en de boekpresentatie is er een mogelijkheid om het boek te laten signeren door de auteur en illustrator. Doorlopend is er een natuuratelier, met verschillende knutselmogelijkheden, een workshop zaadbollen maken, een kriebelbeestjeszoektocht, … Of laat je kind omtoveren in Willow met grime. De kinderen zullen samen bouwen aan een insectenhotel dat nadien een plaatsje krijgt in de tuin van Leietheater. In de lente trekken we graag naar buiten en daarom sluiten we de speelse namiddag af met een leerrijke begeleide natuurwandeling in de Brielmeersen.
Over de kortfilm Warre en de drie Wilgen
Warre ontdekt een natuurwezentje, Willow, in zijn tuin! Samen gaan ze op onderzoek naar wat er allemaal leeft in de tuin. Ze ontdekken jammer genoeg dat het ook niet zo goed gaat met de natuur en de mens hier wel eens de oorzaak van kan zijn. Wat kunnen zij en wij doen om de natuur een handje te helpen?
Deze kortfilm kadert binnen de reeks Ket & Doc op Ketnet en is ook te zien op VRT Max.
“Wij geven lokaal talent graag een duwtje in de rug. Daarom bieden we Yasmine een forum in Leietheater. Het is tezelfdertijd voor de kinderen een unieke kans om de kortfilm op groot scherm te zien in de filmzaal van Leietheater”, besluit Rutger De Reu, schepen bevoegd voor cultuur en jeugd.
Programma
14 uur
Filmvertoning Warre en de drie Wilgen
Voorlezen met geanimeerde projectie Willow & Warre laten alles lekker wild
14.30 – 17.30 uur doorlopend natuuratelier
– kriebelbeestjes zoektocht
– knutselen
– grime: word zelf Willow
– stand-in: neem een foto als Willow
15 uur
Workshop: bouw mee een insectenhotel en maak zaadbollen voor de lente
Ondertussen ontdek je een heleboel bijenweetjes
16 uur
Pauze met vieruurtje
16.30 uur
Start van een leerrijke natuurwandeling door de Brielmeersen
Praktisch
Inschrijven kan via www.leietheater.be/willowwarre
De plaatsen zijn beperkt.
Alleen kinderen kopen een ticket voor 7 euro. Ouders hoeven niet te betalen.
Bij aankoop van je ticket kan je ook onmiddellijk het boek aankopen voor 25 euro (ticket + boek).
Info
Leietheater DeinzeBrielstraat 8 – 9800 Deinze
[email protected]
09 381 07 40
Ticketbalie open van dinsdag tot en met vrijdag van 14 tot 16 uur.