Categories: politiek

Studie over seniorenvoorzieningen geeft sp.a Deinze gelijk!

Al jarenlang pleit sp.a Deinze in de OCMW-raad voor een uitbreiding van het Onze Lieve Vrouw-woonzorgcentrum in de Karel Picquélaan. Een vandaag bekend gemaakte Itinera-studie geeft de partij nu ook volledig gelijk.

De studie, die vanaf vandaag te raadplegen is via internet, toont aan dat er in Deinze momenteel een tekort is van 55 bedden in de woonzorgcentra. Wat de serviceflats betreft is de situatie nog nijpender met een actueel tekort aan 125 bedden. Dit betekent dat er een tekort is van 78%.
Deze cijfers laten duidelijk zien waar de partij al jaren voor pleit. OCMW-raadslid Johan Dhondt: “In de volgende legislatuur moet de nieuwe bestuursmeerderheid ongetwijfeld méér sociale investeringen doen. Dit moet echt een prioriteit zijn, want ook in onze stad zullen de gevolgen van de vergrijzing duidelijk merkbaar zijn.”
“Het is de opdracht van de gemeentelijke overheid, stad en OCMW, een voldoende en betaalbaar aanbod aan bedden te creëren. De geplande vervanging van de bestaande oude gebouwen volstaat niet. Er zijn echt bijkomende opvangplaatsen nodig”, vult gemeenteraadslid Josiane Claerhout aan. Het nieuwe bestuur zal dus zeker andere en meer sociale accenten moeten leggen in hun beleid.

Freija Dhondt: “Onze partij heeft in haar verkiezingsprogramma alvast heel wat aandacht besteed aan de uitbouw van welzijn in het algemeen, en de versterking van de ouderenzorg in het bijzonder. sp.a maakte in deze thema’s uitgebreid haar huiswerk en is klaar voor de uitdaging die Deinze te wachten staat”.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: Sp.a

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

9 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago