politiek

GroenRood is diep ontgoocheld dat laatste Lindebomen in Ooidonkdreef nu ook verdwijnen

De plannen voor een grote riolering van Aquafin in de Ooidonkdreef bestaan al lang. GroenRood heeft lange tijd gepleit om die riolering via een ander tracé dan in de Ooidonkdreef te leggen omdat we vreesden dat de bijna 200 jaar oude bomen in de Ooidonkdreef het niet zouden overleven en dit prachtige stadszicht zou verdwijnen. De stad en Aquafin hebben de buurtbewoners en de gemeenteraadsleden proberen overtuigen met een plan waarbij een deel van de bomen gered zou kunnen worden. Zoals we al vreesden hebben ze ons met een kluitje in het riet gestuurd.

Dirk Stroobandt: “Ik heb in de gemeenteraad verschillende keren mijn vrees uitgedrukt voor het overleven van de bomen omdat het plan van Aquafin te weinig garanties inhield dat de aannemer de werken moest uitvoeren op zo’n manier dat de bomen effectief gespaard konden worden. Die garanties konden volgens schepen Van Thuyne niet in het dossier gevraagd worden maar de bomenexpert zou het wel opvolgen. Als ik nu lees dat de aannemer 90% van de wortels onder de straat heeft moeten afzagen dan is het voor mij duidelijk dat het nooit echt de intentie is geweest dat die bomen zouden blijven staan en men al lang wist dat de kansen voor die bomen heel klein waren. Men had die rioleringswerken gewoon nooit mogen laten doorgaan.”

Peter Parmentier: “Al te gemakkelijk wordt cultureel en natuurlijk erfgoed aan de kant geschoven voor allerlei werken (in dit geval rioleringswerken) zonder dat alternatieven voldoende onderzocht worden. Een stadsbestuur moet keuzes maken maar in onze stad zijn die keuzes altijd in het nadeel van natuurlijk en cultureel erfgoed.”

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: GroenRood

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

13 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

2 weken ago