Het was fractieleider Bart Vermaercke (N-VA) opgevallen dat Deinze nog niet ingetekend had en diende dan ook een raadsbesluit in.
Vermaercke: “Vlaams Parlementslid Freya Perdaens vroeg de cijfers op. 126 van de 300 Vlaamse gemeenten sprongen al op de kar om een coachingtraject voor hun zwerfvuil- en sluikstortbeleid te starten. Met deze coachingtrajecten wil “Vlaanderen Mooi” gemeenten en steden helpen een efficiënt zwerfvuil- en sluikstortbeleid uit te bouwen en ook te implementeren. 57 gemeenten hebben hun coachingtraject ondertussen al voltooid.
Via “Vlaanderen Mooi” kunnen gemeenten en intercommunales een driejarig coachingtraject aanvragen. Als alle opgestarte gemeenten hun traject voltooiien, zijn er 126 gemeenten die het traject zullen gelopen hebben.”
De gemeenteraad van 26 augustus 2021 keurde het voorstel van de N-VA goed om de kandidatuur van de stad in te dienen.
Foto: enkele leden van N-VA Deinze bij een recente zwerfvuilactie.
Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…
Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…
Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…
Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…
De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…
Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…