Gratis fiets- en wandelkaart zet met 7 routes de Leieschilders in de verf
Viertalige kaart en website
Met het Vlaamse toeristische relanceproject ‘Vlaamse Meesters langs de Leie’ zetten Toerisme OostVlaanderen en Toerisme Leiestreek in op de nalatenschap van de vele kunstenaars die het Leielandschap als muze kozen: de Vlaamse Meesters Langs de Leie. De viertalige website www.meesterslangsdeleie.be maakt bezoekers wegwijs in het culturele en toeristische aanbod in de regio. De gloednieuwe kaart ‘Fietsen en wandelen langs Vlaamse Meesters in de Leiestreek’, ook in vier talen, creëert een unieke fiets- en wandelervaring met twee fietsroutes en vijf wandelroutes in het spoor van de Leiekunstenaars Roger Raveel, Emile Claus, Gust De Smet, Albijn Van den Abeele en Frits Van den Berghe.
Een duik in het Leielandschap
Met de kaart bij de hand fiets of wandel je niet alleen langs musea waar hun werken hangen, je ontdekt ook van heel dichtbij het unieke landschap dat hen inspireerde. ‘Wie van kunst houdt, kwam in musea vast al in contact met werk van onze Leieschilders’, zegt Leentje Grillaert, gedeputeerdevoorzitter van Toerisme Oost-Vlaanderen. ‘Met ‘Fietsen en wandelen langs Vlaamse Meesters in de Leiestreek’ kunnen ze nu ook ontdekken waar deze kunstenaars woonden en werkten. Al wandelend of fietsend, want dat blijven natuurlijk dé beste manieren om je volledig in het unieke Leielandschap onder te dompelen.’ Horecatips om tijdens of na je trip gezellig neer te strijken, maken de zeven routes compleet.
Emile Claus in het mudel
Niet alleen Toerisme Oost-Vlaanderen en Toerisme Leiestreek vieren in 2024 met financiële steun van Toerisme Vlaanderen de gerenommeerde Vlaamse Meesters langs de Leie. Ook de steden Deinze en Waregem maakten gebruik van de relancemiddelen om een Vlaamse Meester langs de Leie, Emile Claus, in de verf te zetten. Waregem doet dat nog tot 22 september met een belevingsexpo rond het topwerk ‘Het Hanengevecht’ in het kerkje van Sint-Eloois-Vijve, Claus’ geboortedorp. Stad Deinze en mudel roepen 2024 uit tot Clausjaar. In het ‘lichtjaar’ 2024, een verwijzing naar het luminisme waar Claus voor bekend staat, kunnen bezoekers deelnemen aan tal van activiteiten, met als klap op de vuurpijl de prestigieuze tentoonstelling ‘Emile Claus. Prins van het luminisme’ (27 september 2024 – 26 januari 2025).
Leiekunst beleven
‘Onze Vlaamse Meesters zijn één van onze bekendste Vlaamse ambassadeurs. Iedereen kent Rubens en Van Eyck, en in alle topmusea over heel de wereld hangen hun werken’, zegt de Vlaamse minister van Toerisme Zuhal Demir. ‘Ook onze moderne Vlaamse Meesters, zoals Emile Claus, kunnen op veel belangstelling rekenen. Met Toerisme Vlaanderen geven we die belevingen en evenementen die hen in de kijker zetten een financiële duw in de rug. Met ‘De Vlaamse Meesters langs de Leie’ kunnen alle bezoekers, nationaal en internationaal, onze moderne meesters aanschouwen en beleven.’
De gratis kaart ‘Fietsen en wandelen langs Vlaamse Meesters in de Leiestreek’ is gratis beschikbaar bij culturele partners, steden en gemeenten en in heel wat horeca in de Leiestreek.
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…