Stadsinfo

Minister Hilde Crevits op werkbezoek in Deinze

Op donderdag 13 maart ontving het college van burgemeester en schepenen Vlaams viceminister-president Hilde Crevits, ook minister van Binnenlands Bestuur, Steden- en Plattelandsbeleid, Samenleven, Integratie en Inburgering, Bestuurszaken, Sociale Economie en Zeevisserij. Het werkbezoek bood de gelegenheid om in dialoog te gaan over enkele belangrijke beleidsdossiers die nauw aansluiten bij de toekomstvisie van de stad.

Na een warme verwelkoming vond er een constructief overleg plaats tussen de minister, het stadsbestuur en enkele ambtenaren. Thema’s die aan bod kwamen waren onder meer de verduurzaming van projectoproepen, het stedenbeleid, de subsidiëring van fietsinfrastructuur en de rapporteringsverplichtingen voor lokale besturen.

Aansluitend op de gespreksronde nam minister Crevits deel aan een begeleide wandeling door Deinze. Hierbij maakte ze kennis met enkele stadskernvernieuwingsprojecten en bezocht ze de site van het oud-stadhuis. Deze locaties illustreren de dynamiek en ambitie van de stad om te blijven investeren in een leefbare, moderne omgeving voor haar inwoners.

“Dit werkbezoek was een waardevolle kans om rechtstreeks met minister Crevits in gesprek te gaan over de uitdagingen en ambities van onze stad”, zegt burgemeester Rutger De Reu We wilden laten zien hoe we in Deinze inzetten op duurzame stadsontwikkeling, participatie en innovatie. Het was belangrijk dat onze stem werd gehoord en dat we een duurzaam partnerschap opbouwen met Vlaanderen.”

Het bezoek kaderde binnen de ‘Ronde van Vlaanderen’, een initiatief van minister Crevits om lokale besturen van nabij te ontmoeten en te luisteren naar hun noden en projecten.

Vlaams minister Hilde Crevits: “Voor mij is het belangrijk in het kader van mijn ‘Ronde van Vlaanderen’ te luisteren naar de vragen die er leven bij onze lokale besturen en de noden die er zijn en om waar mogelijk oplossingen aan te reiken. In Deinze hoorde ik onder meer een terecht pleidooi voor voldoende lokale autonomie en de vraag om extra tijd te krijgen om de fietsinfrastructuur te realiseren in het kader van het Kopenhagenplan. Die extra tijd is heel recent op mijn vraag goedgekeurd door de Vlaamse Regering, een belangrijke beslissing voor Deinze, dé fietsstad bij uitstek.”

Het bezoek was in elk geval een inspirerende voormiddag vol dialoog, inzichten en concrete perspectieven.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Wontergem maakt zich op voor een bruisende Meikermis 2025

Van vrijdag 2 tot en met zondag 4 mei staat Wontergem opnieuw helemaal op z’n…

3 dagen ago

De Katrol Deinze krijgt kwaliteitslabel voor studie – en gezinsondersteuning bij kwetsbare gezinnen

Op woensdag 23 april ontving de Katrol Deinze na een positieve evaluatie het kwaliteitslabel van…

3 dagen ago

Deinze telt opnieuw mee met Straatvinken

Op donderdag 22 mei 2025 vindt de achtste editie van Straatvinken plaats. Tussen 17 en…

3 dagen ago

Buurtbudget Deinze: jouw idee, onze steun

Samen met jou wil Stad Deinze van jouw buurt een fijnere plek maken. Na goedkeuring…

3 dagen ago

Zilver voor SPORTAC86 op Europees kampioenschap acrogym in Luxemburg

Een schitterende prestatie voor SPORTAC86 op het Europees kampioenschap Acrobatische Gymnastiek (European Age Group Competitions)…

3 dagen ago

Skillstrack voor jonge fietsers

Sinds vrijdag 25 april werd aan de achterzijde van sporthal Palaestra een gloednieuwe skillstrack voor…

4 dagen ago