Evenementen

Optiek Herpol viert 40 jaar met unieke Art Expo

Na meer dan 40 jaar prominent aanwezig te zijn in het centrum van Deinze, neemt Optiek Herpol even de tijd om stil te staan bij haar geschiedenis en toekomst. Sinds 1985 is de optiekzaak een huis van vertrouwen voor wie op zoek is naar eigentijdse monturen en zonnebrillen van de hoogste kwaliteit en comfort. In 2013 verhuisde Optiek Herpol naar een ruimer pand op de Markt in het hart van Deinze, waar het sindsdien haar klanten met dezelfde passie en toewijding blijft bedienen.

Een artistieke viering van 40 jaar vakmanschap

Naar aanleiding van het 40-jarig bestaan werd kunstenares Lut Van Bogaert gevraagd om haar artistiek talent in te zetten voor een bijzondere creatie: een buste die symbool staat voor de waarden van Optiek Herpol. Dit idee groeide uit tot een heuse tentoonstelling, die van 21 maart tot 14 april te bezichtigen is in de winkelruimte op Markt 59. Tijdens de openingsuren kunnen bezoekers de kunstwerken bewonderen en worden er demonstratiemomenten georganiseerd, waarvan de data via sociale media worden gedeeld. De expo wordt feestelijk geopend op 20 maart om 18u30 door de burgemeester en de bevoegde schepenen.

Een vriendschap met een diepere betekenis

De samenwerking tussen Optiek Herpol en Lut Van Bogaert is geen toeval. Lut en de zaakvoerder delen een bijzondere band, ontstaan uit gedeelde ervaringen en een toevallige ontmoeting op een zonnig terras op de Markt van Deinze. Lut, een avontuurlijke en veerkrachtige dame, heeft een bewogen verleden. Van jongs af aan kende ze moeilijke tijden, en na een toxische relatie die haar jarenlang vasthield, vond ze in therapie haar passie voor tekenen en kunst. Kunst werd voor haar een manier om te ontsnappen, een middel om in het hier en nu te leven.

Maak je groot, want jij mag er zijn

Uit die intense levensverhalen groeide de inspiratie voor deze Art Expo. Meer dan een tentoonstelling, is het een boodschap van kracht en veerkracht: “Maak je groot, want jij mag er zijn.” Optiek Herpol en Lut Van Bogaert bundelen hun krachten om niet alleen 40 jaar vakmanschap te vieren, maar ook om een boodschap van steun en doorzettingsvermogen uit te dragen.

Bezoek de expo en laat je inspireren door kunst, verhalen en de kracht van samenwerking

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: Herpol

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

4 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

4 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

4 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago