Op zaterdag 28 juni 2025 transformeert het Skatepark Briel in Deinze opnieuw tot het epicentrum van urban cultuur met de tweede editie van Benihana. Dit vernieuwde concept van de Deinze Skate Contest belooft een onvergetelijke dag te worden vol skaten, muziek en community.
De dag begint om 10.00 uur met een gratis skate-initiatie voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Ervaren skaters staan klaar om jonge talenten de basis van het skaten bij te brengen en waardevolle tips en tricks te delen. Een perfecte gelegenheid voor beginners om de sport te ontdekken in een veilige en stimulerende omgeving.
Vanaf 12.00 uur openen de inschrijvingen voor de langverwachte skatewedstrijd, die om 13.00 uur van start gaat. De wedstrijd is verdeeld in verschillende categorieën: kids, -16 en +16, zodat iedereen op zijn of haar niveau kan deelnemen. Elke skater krijgt 90 seconden de tijd om hun meest indrukwekkende tricks te tonen. Na de wedstrijd zijn er nog korte ‘best trick’ sessies waarin extra prijzen te winnen zijn. De deelname is volledig gratis en er liggen prijzen ter waarde van 600 euro klaar voor de winnaars, verzorgd door skateshop CURB die ook de jurering op zich neemt.
Schepen van Jeugd Nathalie Lambrecht benadrukt het belang van het festival: “Benihana biedt een vol programma waarin sport, muziek en samenhorigheid centraal staan. Van de gratis skate-initiatie in de ochtend tot de contest en de afterparty ’s avonds, is er voor iedereen iets te beleven.” Burgemeester Rutger De Reu voegt daaraan toe: “We nodigen zoveel mogelijk jongeren uit om deel te nemen en zichzelf uit te dagen in een veilige en gezellige sfeer. Door samen te werken met lokale skaters en collectieven creëren we een authentieke en inspirerende dag waar jong talent zich kan tonen en groeien.”
Naast de actie op de skatebaan is er ook aan de innerlijke mens gedacht. Een foodtruck voorziet in de nodige energie, beginnend met een ontbijtpakket voor ouders en begeleiders. Later op de dag kunnen bezoekers genieten van diverse hotdogs. De muzikale invulling wordt verzorgd door lokale collectieven Od’Us en Kraft collective, die een eclectische mix van Belgisch en lokaal dj-talent presenteren. In de namiddag laten DJ’s D-FAULT, Tossa, His Dudeness en Mixmonster Menno hun beste tracks horen. De dag wordt feestelijk afgesloten met een gratis afterparty met onder andere Walt, Castor W. en Pastige.
Mis deze unieke combinatie van sport, muziek en gezelligheid niet en kom op 28 juni naar Skatepark Briel in Deinze!
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…
Miracle vzw viert 10-jarig jubileum met gevarieerd programma en intieme concerten in Deinze Deinze, bereid…