Op 2 november gaat opnieuw de Sint-Hubertusviering door in de prachtige omgeving van het Kasteel Van Ooidonk. Deze eeuwenoude traditie waarin paarden, honden en roofvogels gewijd worden en zo een jaar lang bespaard blijven van ziektes of ongeval, kent ook in Deinze al jarenlang succes. De organisatie van de Wildbeheerseenheid tussen Leie en Schelde en Ruiterkomitee Deinze kan steeds rekenen op een 150-tal paarden en een 50-tal honden.
Naast ruiters en hondenliefhebbers zijn ook vele kijklustigen jaarlijks aanwezig op de Sint-Hubertusviering. De betoverende omgeving van het Kasteel van Ooidonk is het perfecte decor om op zondagmorgen van de herfst te genieten en een frisse neus op te halen. Het geheel wordt opgeluisterd door de jachthoornblazers van Arenberg en doorlopend zijn er demonstraties met roofvogels.
Voor de ruiters en menners is de aansluitende jachtrit op de wijding het hoogtepunt van het evenement. Voor de ruiters hebben we een twee uur durende rit door veld en bos en langs de oude leiearm in Astene in petto. De route van de jachtrit is dit jaar overigens vernieuwd langs meer hogerop gelegen gebieden. Tijdens de jachtrit kunnen toeschouwers overigens op vaste plaatsen de ruiters bekijken.
De menners trekken er een hele dag op uit met een uitgestippelde weg en vaste stopplaatsen in het Nevelse en Deinse land.
Na en tijdens de jachtrit is het mogelijk om iets te drinken aan het Kasteel van Ooidonk. ’s Avonds is er traditioneel het jachtdiner in bistro De Koornbloem in Machelen (Zulte).
Om 9u45 worden de ruiters verwacht op de weide naast het kasteel en om 10u begint de wijding. Aansluitend start de jachtrit in 4 groepen waarvan 2 springgroepen en 2 wandelgroepen.
Meer informatie over de jachtrit en inschrijven voor het jachtdiner kan u vinden op www.ruiterkomiteedeinze.be
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…