Na toepassing van deze verdeelsleutel werd in totaal een budget van €7.547 toegekend aan 7 projecten, 1 project, behoud en beheer van de gemeentelijke collectie van Sint-Martens-Latem, kon aanspraak maken op het aparte budget voor museale ondersteuning dat POLS vanaf 2015 heeft voorzien, wat het totaal toegekende budget op meer dan €8.000 brengt.
2 projecten uit Deinze kregen ondersteuning, het 20-jarig jubileum van de jeugdvereniging De JoJo, een Deinse jeugdbeweging voor mensen met een verstandelijke beperking en het herinneringsproject rond 75 jaar Vinkt Meidagen 1940.
Cultuurdienst/Erfgoedhuis Nazareth ontvangt ondersteuning voor de fotopanelen met beelden uit WOI die in de straten van Nazareth zullen worden opgesteld.
Een eerste muziekmaatschappij vond de weg naar het ondersteuningsbeleid van de Erfgoedcel, nl. de Koninklijke Fanfare De Leiezonen uit Machelen viert 125 jaar jong! Ook een eerste kerkbestuur vond haar weg en de Kerk van Zulte kan haar geschiedenis en brandglasramen in de kijker zetten, vanaf 4 juni trouwens voor iedereen toegankelijk.
De Gaverse fotoclub GAFODI bestaat 50 jaar en dat zullen ze geweten hebben in alle deelgemeenten van Gavere. De fotoclub plant namelijk een gans jaar lang jubileumactiviteiten en dat zal ook in het straatbeeld te zien zijn. POLS ondersteunt ook hier en de Erfgoedcel zal bovendien een vorming over de Erfgoedbank aanbieden binnen dit jubileumprogramma i.s.m. VVV ’t Gaverland en GAFODI.
En tot slot ontvangt het Davidsfonds Latem-Deurle eveneens ondersteuning voor de activiteiten binnen hun 75-jarig jubileumproject. Er wordt een boek uitgegeven en er zal een tentoonstelling worden ingericht waarop iedereen welkom is.
Hou de nieuwsbrief en website van POLS in de gaten voor meer info omtrent deze projecten en hun voortgang. Toekomstige projectaanvragers kunnen steeds terecht bij de medewerkers van de erfgoedcel voor bijkomende informatie en advies, elke werkdag tijdens de kantooruren kan je bij hen terecht in het Erfgoedhuis/Museum Fonds De Smet in de Tolpoortstraat 79 in Deinze. Je kan hen bereiken via 09/386 78 86 of jolien.verroeye@egcleieschelde.be . Zie ook: www.polsregio.be!
Van vrijdag 2 tot en met zondag 4 mei staat Wontergem opnieuw helemaal op z’n…
Op woensdag 23 april ontving de Katrol Deinze na een positieve evaluatie het kwaliteitslabel van…
Op donderdag 22 mei 2025 vindt de achtste editie van Straatvinken plaats. Tussen 17 en…
Samen met jou wil Stad Deinze van jouw buurt een fijnere plek maken. Na goedkeuring…
Een schitterende prestatie voor SPORTAC86 op het Europees kampioenschap Acrobatische Gymnastiek (European Age Group Competitions)…
Sinds vrijdag 25 april werd aan de achterzijde van sporthal Palaestra een gloednieuwe skillstrack voor…