politiek

Deinse bevolking lust de nieuwe kledingcontainers niet

Na een mondelinge vraag in de gemeenteraad van Eddy De Winter van GroenRood weten we dat de kledingcontainers van VICT geen financieel succes zijn voor het bedrijf. Op de evaluatie bleek de zaak voor VICT zelf verlieslatend is en werd gezocht naar een oplossing. Men probeert nu succes te behalen door de containers meer verspreid op te stellen. Er kwamen er ook op nieuwe plaatsen zoals op de parking op het stations plein.

Dit is nogal vreemd, één van de argumenten tegen de oude containers was dat de ‘vele’ containers van de hulporganisaties het straat beeld ontsierden, bijna visuele vervuiling waren. Nu het  VICT precies hetzelfde en nog erger: de containers neer poten waar het maar kan. Voor de stationsbuurt is dit in ieder geval een blamage.

Peter Parmentier van GroenRood :’Het is duidelijk dat de Deinse bevolking de hulp&ontwikkelings organisaties een warm hart toe draagt en bijgevolg zijn giften dus niet toevertrouwt aan een commercieel bedrijf, dat alleen maar aangezocht is om de putten in de begroting  te vullen. Vergeten we niet dat het stadsbestuur zijn ziel verkocht voor een kleine 40.000 euro. De Deinzenaren zeggen duidelijk  “Daar dienen onze giften niet voor!” De Deinse bevolking heeft naar andere wegen gezocht om hun 2dehands kledij in de juiste handen te laten terecht komen. Wij feliciteren en bedanken de Deinse bevolking voor haar beginselvastheid en trouw aan de hulporganisaties! De Kringloopwinkel, Wereldmissiehulp, Oxfam en andere organisaties verdienen het dat we hun werking blijven ondersteunen.’

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: GroenRood

Recent Posts

‘Lucien op de kaart’ sluit zomer af met 100 winnaars

Zomeractie ‘Lucien op de kaart’ bekroont honderd winnaars in Petegem-aan-de-Leie De zomeractie ‘Lucien op de…

3 uur ago

Films in het Leietheater: het filmaanbod voor september

Het Leietheater opent opnieuw de deuren van de filmzaal voor een gevarieerd filmaanbod op dinsdag-…

4 dagen ago

Bio-Ecomarkt brengt bio, natuur en muziek samen in Deinze

Op zondag 20 september organiseert Groen-Deinze van 14 tot 17 uur opnieuw haar jaarlijkse Bio-Ecomarkt…

4 dagen ago

Laat je geen hak zetten! – Gratis infosessies over online fraude in Deinze

Voor 2026 staat de teller in de politiezone momenteel al op 408 geregistreerde feiten en…

1 week ago

Souplexbrug krijgt toplaag 

De Souplexbrug over de Martinusvijver krijgt een nieuwe toplaag. Die maakt het brugdek veiliger voor…

1 week ago

Open Monumentendag in Wontergem

Op 13 september staat Wontergem centraal tijdens Open Monumentendag. Honderd jaar nadat Wontergemnaar Lucien Buysse…

1 week ago