Thérèse Hoste was enkele maanden geleden beroepshalve in overleg met UZ Gent op de afdeling radiotherapie, waar ze vernam hoe professioneel Think Pink, de nationale borstkankercampagne, zich inzet voor het financieren van wetenschappelijk onderzoek rond borstkanker. Thérèse had de microbe te pakken en wou lokaal in haar stad initiatieven nemen.
Concept
De gsm ophaalactie van Think Pink heeft als doel zoveel mogelijk oude of kapotte gsm’s in te zamelen en te recycleren. Het blijkt dat er in ons land meer dan 10 miljoen ongebruikte gsm’s zijn. Deze kunnen perfect via Recell (Nederland) gerecycleerd worden. Recell beschikt over alle nodige vergunningen en toestemmingen via OVAM, de Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij. Zij halen toestellen op en controleren alles. De niet-herbruikbare worden ontmanteld en hieruit recycleert men op een band alle edele metalen die geld waard zijn. Think Pink ontvangt gemiddeld €1 tot €2 per verkochte of gerecycleerde gsm en herinvesteert deze opbrengsten in de nationale borstkankercampagne. De batterijen worden apart gerecycleerd.
Acties in Deinze
Thérèse Hoste kreeg na overleg met schepen Bruno Dhaenens medewerking van het stadsbestuur. De Deinzenaars konden via het stadsmagazine Code9800 lezen op welke publieke plaatsen ze hun ongebruikte gsm’s konden achterlaten.
Via Hendrik De Keukeleire werden de communicatiekanalen en het bereik van Driespoort Shopping Deinze ingezet om mensen te sensibiliseren en te melden in welke winkels en op welke plaatsen in Deinze een Think Pink verzamelbox stond (zie lijst ophaalpunten). Ook werd er gecommuniceerd waar Thérèse en Sas actief de mensen benaderden met informatie en enveloppen uitdeelden om postvrij ongebruikte gsm’s naar Think Pink te sturen.
Resultaat en toekomst
De lokale actie in Deinze leverde naar schatting zo’n 1.000 gsm’s op. Dit maakt – naar eigen zeggen – van Deinze ‘een stad met een roze lintje’. Thérèse is vastberaden haar goede doel verder te zetten. Haar motivatie is dat met deze acties zowel aan het milieu als aan het algemeen welzijn van de samenleving wordt bijgedragen, zonder zelf te moeten financieren. Thérèse zal samen met Think Pink bekijken hoe organisaties en inwoners verder kunnen worden gesensibiliseerd en actief betrokken worden aan dit goede doel.
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…