Stadsinfo

Deinze voorziet meer dan 1 euro per inwoner voor haar vrijetijdsverenigingen

De gemeenteraad besliste op 28 november unaniem om €48.200 subsidies te voorzien ter ondersteuning van de socio-culturele verenigingen. Die subsidies kunnen gebruikt worden door alle verenigingen om hun werking te ondersteunen.

“Samen met de cultuurraad ging ik op zoek naar een manier om de verschillende reglementen van Nevele en Deinze om te vormen tot een dynamisch reglement dat alle verenigingen motiveert om samen een sterk en dynamisch cultureel en sociaal weefsel te maken voor onze inwoners”, aldus schepen van cultuur Rutger De Reu. “We hebben een aantal onbenutte subsidies samengevoegd met de bestaande subsidies, zodat we voor het eerst meer dan 1 euro per inwoners kunnen geven aan de verenigingen. Dat is een pak meer dan wat vroeger in Deinze en Nevele werd voorzien.”

“Het reglement voorziet in een basissubsidie en een werkingssubsidie voor alle verenigingen die minstens 6 activiteiten organiseren. Dat betekent dat een pak meer verenigingen uit oud-Nevele binnenkort aanspraak kunnen maken op subsidies voor hun werking, en hoe meer men organiseert, hoe meer subsidies worden voorzien. In de gemeenteraad van december volgen nog nieuwe reglementen voor het gebruik van materiaal en de zalen, ook daar zal een billijke oplossing worden voorgesteld die voor alle verenigingen haalbaar is.”

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Kerk Zeveren krijgt nieuw leven als bruisend dorpshuis

De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…

3 dagen ago

Zomerbar KSA Petegem 2025, de gezelligste zomerbar van Deinze komt eraan!

Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…

3 dagen ago

Deinze verwelkomt skaters en muziekliefhebbers voor tweede editie Benihana

Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…

4 dagen ago

Boekenmarkt Poeselekerk: Koop Tweedehands en Steun het Goede Doel!

Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…

1 week ago

Deinze bruist tijdens vierdaagse braderie vol kortingen, muziek en animatie

Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…

1 week ago

Inschrijvingen KADE Deinze: Start jouw artistieke reis voor schooljaar 2025-2026

Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…

1 week ago