“Deinze kent uiteraard een grote en lange muziektraditie, maar onze stad telt ook vele actieve quizzers en muziekkenners. We willen de grootsheid van onze muzikale geschiedenis vertalen in een absolute stunt”, zegt schepen van Cultuur Rutger De Reu. “deze Belpop Bonanza-quiz – de enige die dit jaar wordt georganiseerd, wordt een recordpoging om de grootste Belpop-quiz ooit te organiseren. We mikken op meer dan 500 personen, en dat hoeven niet allemaal doorgewinterde muziekbollebozen te zijn, iedereen die graag in ons muzikaal erfgoed wil duiken en wat meer te weten wil komen over de Belgische en lokale popgeschiedenis, zal een fijne avond beleven. Het wordt zeker geen droog weetjesfestijn. Zoals altijd zullen Jan Delvaux en DJ Bobby Ewing verrassend, verrijkend en entertainend uit de hoek komen. Waar anders kunnen we dat organiseren dan in de legendarische Brielpoort, de plek waar alle groten, van The Simple Minds, over AC/DC tot U2 hebben gestaan”.
“Alle klassieke elementen zijn aanwezig: algemene kennisvragen, instinkers, audio- en videofragmenten en tafelrondes. Overgoten met bakken visuals, memorabilia en heerlijke anekdotes.”, zegt Christophe Blomme van Leietheater. “Vorm een team van max. 5 personen en maak kans op een Belpop Bonanza-prijzenpakket. Wie weet, misschien wordt jouw team wel bekroond als de ultieme Belpop-kenners van het land.”
Maar er is nog meer muzikaal nieuws, wie zijn kennis over Belpopmuziek wil bijschaven kan op 29 februari (Deinze) en 12 maart (Landegem) terecht in onze bibliotheken voor de Muzikale Belpop voorstelling.
‘Aan De Oevers Van De Leie‘, ‘Daar Waar De Leie Vloeit‘, ‘Brieven Uit Latem‘ en ‘Sint-Martens-Latem I & II‘: liedjes van grote zangers als Will Tura, Wannes Van De Velde en Johan Verminnen spreken boekdelen. De oevers van de Leie en de Schelde zijn een ideale voedingsbodem voor muziek. In en over onze regio werden heerlijke liedjes gemaakt, die uitwaaierden tot in Ierland en Amerika.
“Wouter Mattelin, bekend van het Radio 1-programma Allez Allez, waarin hij jarenlang de Belgische muziek in de etalage zette, vertelt enkele van de meest tot de verbeelding sprekende verhalen uit onze rijke muziekgeschiedenis. Rudi De Backer en Bart Vandamme spelen live de schoonste liedjes mee. Het wordt een voorstelling van de mooiste muzikale bloemen uit deze rijke cultuurregio”, besluit Rutger De Reu.
Info & tickets voor de quiz via www.leietheater.be
Info en tickets voor de muzikale voorstelling via Belpop: muzikale voorstelling | Deinze (bibliotheek.be)
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…