Algemeen

Youca day in Deinze

Afgelopen donderdag was het weer Youcadag, ofwel “Youth Action Day”, waarop verschillende leerlingen van het vierde middelbaar voor één dag gingen werken voor een goed doel. Wij gingen samen met Lotte Bruyneel, die voor Youca bij ons op Instagram kwam hosten (ja, wij hebben 60 euro betaald aan het goede doel). Lotte nam de DeinzeOnline-ploeg mee om een kijkje te nemen bij enkele deelnemers van Leiepoort campus Sint-Hendrik, zodat ook wij konden zien hoe Gen Z het doet op de werkvloer.

De ochtend begon bij de stoere jongens Nand en Lars, die in het Sint-Jozef woonzorgcentrum aan het werk waren. Zij maakten stoelen schoon onder het toeziend oog van 80-plussers (toen wij arriveerden in ieder geval) en luisterden naar veel oude verhalen, vaak verteld door tandloze monden. De uitgang daar was strenger beveiligd dan een kleuterschool, dus het was belangrijk om het huidige jaar te onthouden om de voordeur open te krijgen.

Daarna gingen we écht naar een kleuterschool, De Driessprong, waar we de deur niet meteen vonden en ook niet open kregen. Na een paar keer over kleuters te zijn gestruikeld, vonden we eerst Manon bij de tweede kleuterklas. Zij was druk bezig de kindjes te helpen hun jassen aan te doen, zo klein dat ze ook op een hond zouden passen. Verderop troffen we Lieze aan in een “chalet” achterin. Manon hielp de juf met het tekenen van zeer abstracte bomen die zelfs Raveel zouden rivaliseren. Clara werkte ook op De Driessprong aan de Kortrijksesteenweg, terwijl haar collega’s Emma en Amber net werden geïnterviewd door een andere leerling.

Na een kort bezoek aan Brieljant spraken we met Katoo, die hard aan het werk was kaartjes te knippen aan haar bureau. Daar kwamen we ook de schooljournalisten Mads, Matteo en Victor tegen. Toevallig bevonden zij zich ook in het skatepark. Ze gingen rond om Youca-deelnemers te interviewen en hebben een artikel geschreven voor de schoolwebsite, dat je zeker eens moet bekijken!

We kwamen de journalisten opnieuw tegen in het gemeentehuis, waar we een bezoek brachten aan Jan Vermeulen en zijn assistente-voor-één-dag: Selin. Daar was ook Lucas, die voor één dag mocht “genieten” van de politiek als schepen. We werden hartelijk ontvangen met een lange speech van Meneer Vermeulen, waarin we héél veel leerden over verkeer en infrastructuur in Deinze. Daarna maakten we nog een mooie foto en kregen we een ludieke VeloDeinze-drinkfles cadeau.

Er waren natuurlijk nog veel meer Youca-studenten die geweldige dingen hebben gedaan. Het is een prachtig initiatief (en een dag niet naar school, woehoe!) dat deze leerlingen en de school hebben opgezet. Houd als bedrijf of zaak Youca zeker in de gaten om volgend jaar ook bij te dragen!

Wat Lotte er zelf van vond

Ik vond het heel zot om zo door Deinze te rushen en leeftijdsgenoten aan het werk te zien. Volgens mij heeft iedereen zich geamuseerd en zal het een leuke herinnering zijn, voor de jongeren als ook voor de werkgevers. Het was interessant om eens te zien hoe het eraan toe gaat op het werk en hoe veel verschillende dingen er wel zijn om uit te kiezen, ook hoe verschillend de jobs waren die werden gekozen. Het was voor mij alleszins een tof project om deel van te zijn!

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Wontergem maakt zich op voor een bruisende Meikermis 2025

Van vrijdag 2 tot en met zondag 4 mei staat Wontergem opnieuw helemaal op z’n…

3 dagen ago

De Katrol Deinze krijgt kwaliteitslabel voor studie – en gezinsondersteuning bij kwetsbare gezinnen

Op woensdag 23 april ontving de Katrol Deinze na een positieve evaluatie het kwaliteitslabel van…

3 dagen ago

Deinze telt opnieuw mee met Straatvinken

Op donderdag 22 mei 2025 vindt de achtste editie van Straatvinken plaats. Tussen 17 en…

3 dagen ago

Buurtbudget Deinze: jouw idee, onze steun

Samen met jou wil Stad Deinze van jouw buurt een fijnere plek maken. Na goedkeuring…

3 dagen ago

Zilver voor SPORTAC86 op Europees kampioenschap acrogym in Luxemburg

Een schitterende prestatie voor SPORTAC86 op het Europees kampioenschap Acrobatische Gymnastiek (European Age Group Competitions)…

3 dagen ago

Skillstrack voor jonge fietsers

Sinds vrijdag 25 april werd aan de achterzijde van sporthal Palaestra een gloednieuwe skillstrack voor…

4 dagen ago