Na het succes van de speeddate voor 60-plussers vorig jaar, kiezen de organisatoren dit jaar voor een laagdrempelige en creatieve aanpak. Samen met enthousiaste leerlingen van een eerstejaarsklas maken de deelnemers tijdens een workshop persoonlijke wenskaartjes. Daarnaast is er volop gelegenheid om te genieten van een hapje, een drankje en boeiende gesprekken.
“Het aantal alleenstaanden blijft toenemen, ook in Deinze,” zegt Marleen Vanlerberghe, schepen van Senioren. “Met deze ontmoetingsnamiddag willen we mensen samenbrengen en eenzaamheid aanpakken. Het lokaal dienstencentrum blijft een warme plek waar iedereen zich welkom voelt en gemakkelijk nieuwe contacten kan leggen. De samenwerking met Leiepoort Campus Sint-Theresia versterkt dit initiatief en zorgt voor een mooie uitwisseling tussen generaties.”
Schepen van Onderwijs Nathalie Lambrecht benadrukt het belang van verbinding tussen jong en oud: “Deze ontmoetingsnamiddag biedt een prachtige kans voor leerlingen om senioren beter te leren kennen en samen iets waardevols te creëren. Het stimuleert respect en begrip tussen generaties, wat ons onderwijs en onze samenleving verrijkt.”
Burgemeester Rutger De Reu voegt toe: “Samenwerkingen zoals deze laten zien hoe we in Deinze blijven inzetten op zorg voor onze inwoners. Door onderwijs en lokale diensten te verbinden, creëren we initiatieven die een positieve impact hebben op zowel jong als oud. Ik ben trots op deze aanpak en kijk uit naar een geslaagde namiddag.”
Praktisch
De ontmoetingsnamiddag vindt plaats op vrijdag 14 februari om 13.30 uur in de recreatiezaal van Leiepoort Campus Sint-Theresia, Gentpoortstraat 37, Deinze. Deelnemen kost 6 euro, inclusief drie drankjes. Vooraf inschrijven is verplicht via Zeventiendorpen.
Info
Lokaal dienstencentrum Zeventiendorpen
De Sint-Amanduskerk in Zeveren ondergaat een metamorfose en wordt de nieuwe ontmoetingsplek voor de Deinse…
Gratis inkom – 27 t.e.m. 29 juni 2025 – Kastanjelaan 29, Deinze De Zomerbar van…
Deinze maakt zich op voor de tweede editie van Benihana, een dynamisch eendaags festival dat…
Grootschalige Tweedehands Boekenmarkt in Poeselekerk op 14 Juni De charmante Poeselekerk transformeert op zaterdag 14…
Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 juni transformeert het centrum van Deinze in…
Kunstacademie Deinze opent de deuren voor jong en oud talent DEINZE – Vanaf zaterdag 7…