Evenementen

Deinzenaren, opgelet: Nick J. Hollevoet duikt in intieme vertelling over Emile Claus en Cyriel Buysse!

Stilzitten? Dat staat niet in het woordenboek van de veelzijdige Deinse theatermaker Nick J. Hollevoet. Deze zomer verrast hij met een gloednieuw, intiem project: een huiskamervoorstelling over de bijzondere vriendschap tussen schilder Emile Claus en schrijver Cyriel Buysse. Een unieke kans om deze getalenteerde Deinzenaren van dichtbij te beleven!

Na jarenlang het publiek te hebben geamuseerd met zijn komedies en conferences, en het recente succes van “LULU” (een geslaagde mix van drama en komedie), slaat Nick J. Hollevoet deze zomer een andere weg in. “Stilzitten… vreselijk, zelfs bij de gedachte alleen al,” aldus Hollevoet, die zijn vakantie in juni benut om een langgekoesterd project te realiseren. Geen grote zaal of schijnwerpers deze keer, maar een intieme “vertelling” in zijn eigen woonkamer. Een mix van verhalen vertellen en theater spelen voor volwassenen, waarbij hij een andere kant van zichzelf laat zien.

“Emile Claus door de ogen van Cyriel Buysse”

In 2024 was het precies 100 jaar geleden dat Emile Claus (1849-1924) overleed, de belangrijkste impressionist van ons land en de “Prins van het luminisme”. Bovendien was het ook zijn 175e geboortedag. De recente, zeer succesvolle tentoonstelling in het MuDeL met 130 topwerken en zo’n 120.000 bezoekers, heeft nog maar eens de blijvende liefde voor Claus en zijn werk in de Leiestreek en daarbuiten bevestigd.

Een jaar na Claus’ dood schreef zijn goede vriend, de vermaarde schrijver Cyriel Buysse, zijn dierbare herinneringen aan de schilder neer in het boek: ‘Emile Claus, mijn broeder in Vlaanderen’. Honderd jaar na de publicatie van dit literaire werk brengt Nick J. Hollevoet zijn eigen, persoonlijke interpretatie voor het publiek. In deze meeslepende vertelling neemt hij je mee naar de boeiende leefwereld van Claus & Buysse, vertelt hij over hun diepe vriendschap en geeft hij gestalte aan de herinneringen van Cyriel Buysse aan zijn beste vriend. Deze unieke beleving wordt niet op een traditioneel podium gebracht, maar in de huiselijke sfeer van Nicks eigen woonkamer, voor een beperkt en intiem publiek.

Praktische info

  • Wat: “Emile Claus door de ogen van Cyriel Buysse” – een intieme vertelling door Nick J. Hollevoet
  • Waar: In de woonkamer van Nick J. Hollevoet (de exacte locatie wordt gecommuniceerd na reservatie)
  • Wanneer: Voorlopig 6 voorstellingen in juni. Houd zijn website in de gaten voor eventuele extra voorstellingen in oktober/november 2025.
  • Aantal personen: Maximaal 20 personen per voorstelling
  • Prijs: €12 per ticket (inclusief een drankje na de voorstelling)
  • Tickets: Reserveren kan eenvoudig via Theater NiHo op www.nickhollevoet.com/huiskamertheater

Mis deze bijzondere en intieme theaterervaring niet en laat je meeslepen in het verhaal van twee Vlaamse grootheden, op een unieke manier gebracht door een gedreven theatermaker uit eigen streek!

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Deinze krijgt een nieuw Italiaans restaurant aan de Leie: Il Ricordo da Gigi

Italiaanse flair aan de Leie: Il Ricordo verhuist naar Grandis en wordt 'Il Ricordo da…

5 dagen ago

N-VA Deinze pleit voor uniforme parkeertijden in blauwe zones

N-VA Deinze dringt aan op helderheid en eenvoud in parkeerbeleid Deinze kampt met een onduidelijk…

2 weken ago

Versele-Laga Run 2025: Fabrieksbeleving en Primeur met Kids Run in Deinze!

De zevende editie van de Versele-Laga Run op zondag 28 september 2025 belooft een onvergetelijke…

2 weken ago

Deinze Jeugdhuis Brieljant: Jongeren Groen & Vooruit Eisen Openheid

Na maandenlange sluiting van Jeugdhuis Brieljant in Deinze, roepen jongeren van Groen en Vooruit het…

2 weken ago

Velt Leieland organiseert Ecotuindagen 2025 met unieke fietslus door Deinze en omstreken

De Velt Leieland afdeling nodigt je uit voor de jaarlijkse Ecotuindagen, die dit jaar plaatsvinden…

2 weken ago

Verruiming Parkeerduur Blauwe Zone Nevele en Landegem

Goed nieuws voor automobilisten in Nevele en Landegem! Het stadsbestuur van Deinze stelt voor om…

2 weken ago