Stadsinfo

Vlaanderen Feest in Deinze met Mama’s Jasje XL en gelegenheidstoespraak door Koen Schoors

Deinze staat weer in het teken van de Vlaamse feestdag! Op 5 en 11 juli pakt het stadsbestuur, in samenwerking met de stedelijke cultuurraad, uit met een tweedaags gratis feestprogramma dat muziek, cultuur en gezelligheid samenbrengt voor jong en oud.

“De Vlaamse feestdag gaat in Deinze nooit onopgemerkt voorbij. In samenwerking met de stedelijke cultuurraad biedt het stadsbestuur opnieuw een tweedaags gratis feestprogramma aan. Op zaterdag 5 juli viert Mama’s Jasje hun 35-jarig bestaan tijdens het gratis volksfeest in de Brielpoort”, aldus schepen van cultuur Jan Vermeulen. “Die avond zullen ook opnieuw verschillende Deinse culturele verenigingen hapjes en drankjes aanbieden. Verder is er op donderdag 11 juli de officiële viering in mudel met een gelegenheidstoespraak door Koen Schoors en een optreden van Deinzenaar Laurent Lemmens.”

Volksfeest met Mama’s Jasje XL

Mama’s Jasje, de iconische Vlaamse band die in 1990 doorbrak met hun grote hit ‘Zo ver weg’, viert dit jaar hun 35-jarig bestaan. De band verkocht sindsdien meer dan 1,4 miljoen platen en behoort tot de top van bestverkochte Belgische artiesten. Om hun jubileum te vieren, treedt Mama’s Jasje XL op met maar liefst elf muzikanten. Ze brengen een onvergetelijke live-set met hun grootste hits, aangevuld met nieuwe verrassende nummers. Tijdens het evenement kunnen de bezoekers genieten van heerlijke hapjes en drankjes, aangeboden door verschillende Deinse culturele verenigingen. De deuren van de Brielpoort openen om 19 uur, en het optreden begint om 20 uur.

Programma 11 juli: Officiële Viering

De officiële viering van de Vlaamse feestdag in Deinze vindt plaats in mudel, waar Koen Schoors, professor economie aan de Universiteit Gent en Vlerick Leuven Gent Management School, een gelegenheidstoespraak zal houden. Schoors, expert in bank- en financiewezen, bedrijfsfinanciering en buitenlandse directe investeringen, is een veelgevraagd gast in de media. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Deinzenaar Laurent Lemmens, die voor de gelegenheid wordt bijgestaan door zangeres Agnes De Raeve. Dit evenement biedt een boeiende mix van cultuur en reflectie, en is de perfecte manier om de Vlaamse feestdag te vieren.

Burgemeester Rutger De Reu benadrukt de toegankelijkheid van de evenementen: “We zorgen ervoor dat deze festiviteiten voor iedereen beschikbaar zijn: gratis toegang en geen reservaties nodig. We willen dat zoveel mogelijk mensen de gelegenheid hebben om samen met de verenigingen te genieten van deze culturele en muzikale avonden.”

Praktisch:

  • Mama’s Jasje XL
  • Zaterdag 5 juli, 19 uur (optreden vanaf 20 uur)
  • Brielpoort, L. Matthyslaan, 9800 Deinze
  • Gratis toegang, zonder reservatie
  • Toespraak Koen Schoors en muzikale omkadering door Laurent Lemmens
  • Vrijdag 11 juli, 19 uur
  • mudel, Lucien Matthyslaan 3-5, 9800 Deinze
  • Gratis toegang, zonder reservatie

Info:

  • Dienst cultuur
  • Brielstraat 8
  • 9800 Deinze
  • Tel. 09 381 07 40
  • cultuur@deinze.be
  • www.deinze.be/vlaanderenfeest
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Deinze krijgt een nieuw Italiaans restaurant aan de Leie: Il Ricordo da Gigi

Italiaanse flair aan de Leie: Il Ricordo verhuist naar Grandis en wordt 'Il Ricordo da…

3 dagen ago

N-VA Deinze pleit voor uniforme parkeertijden in blauwe zones

N-VA Deinze dringt aan op helderheid en eenvoud in parkeerbeleid Deinze kampt met een onduidelijk…

1 week ago

Versele-Laga Run 2025: Fabrieksbeleving en Primeur met Kids Run in Deinze!

De zevende editie van de Versele-Laga Run op zondag 28 september 2025 belooft een onvergetelijke…

1 week ago

Deinze Jeugdhuis Brieljant: Jongeren Groen & Vooruit Eisen Openheid

Na maandenlange sluiting van Jeugdhuis Brieljant in Deinze, roepen jongeren van Groen en Vooruit het…

1 week ago

Velt Leieland organiseert Ecotuindagen 2025 met unieke fietslus door Deinze en omstreken

De Velt Leieland afdeling nodigt je uit voor de jaarlijkse Ecotuindagen, die dit jaar plaatsvinden…

1 week ago

Verruiming Parkeerduur Blauwe Zone Nevele en Landegem

Goed nieuws voor automobilisten in Nevele en Landegem! Het stadsbestuur van Deinze stelt voor om…

1 week ago